• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

YALVAÇ DEVLET HASTANESİ’NE 3 UZMAN DOKTOR ATANDI

72. Devlet Hizmet Yükümlülüğü atama kuralarında Yalvaç Devlet Hastanesi’ne 3 uzman doktor ataması yapıldı.

 

Uzman doktor ataması için münhal ilan edilen kadrolar şu branşlarda idi:

– İç Hastalıkları,

– Kadın Hastalıkları ve Doğum,

– Anesteziyoloji ve Reanimasyon.

Bu branşlarda kura çekim işlemi 30 Aralık 2016 tarihinde yapıldı. Buna göre, üç branşta hastanemizdeki eksiklik giderildi.

 

Kura sonucu hastanemize İç Hastalıkları Uzmanı Burcu Meryem Atak atandı. Atak’ın uzmanlık eğitimini SDÜ Tıp Fakültesi’nde yaptığı öğrenildi.

 

İkinci atanan isim de Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Kazibe Koyuncu oldu. Koyuncu’nun uzmanlık eğitimini Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yaptığı öğrenildi.

 

Hastanemize atanan üçüncü isim ise, Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı Ali Rıza Kağnıcı oldu. Kağnıcı’nın uzmanlık eğitimini Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’nde tamamladığı öğrenildi. Yeni atanan uzman doktorların Ocak ayı sonuna doğru göreve başlayabileceği öğrenildi.

 

5 DOKTOR, 6 SAĞLIK PERSONELİ DAHA ATANACAK

Diğer taraftan 2017 Yılı Ocak Dönemi İsteğe Bağlı Bakanlık ve Bağlı Kuruluşlar Arası Yer Değiştirme Suretiyle Atanma Kurası münhal kadrolarında Yalvaç’a açılan ilanlar da şöyle oluştu:

– Kadın Hastalıkları ve Doğum (Yalvaç Devlet Hastanesi),

– Diş Tabibi (Yalvaç Devlet Hastanesi), – Tabip (Yalvaç Devlet Hastanesi),

– Tabip – 2 adet (Yalvaç Toplum Sağlığı Merkezi),

– Hemşire – 5 adet (Yalvaç Devlet Hastanesi),

– Fizyoterapi Sağlık Teknikeri (Yalvaç Devlet Hastanesi).

 

Bu branşlarda kura çekim işleminin 27 Ocak 2017 tarihinde yapılacağı, tercih ve atama olması halinde doktor ve sağlık görevlilerinin Şubat ayı ortalarına doğru göreve başlayabileceği kaydedildi.

 

Hastanemizde gerçekleşen eksik kadroların periyodik olarak tamamlandığı belirtilerek yaratılan spekülasyonların mesnetsiz olduğu ifade edildi.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.