logo

30 Mayıs 2024

Yalvaç Devlet Hastanesi’nde Kalite Değerlendirmesinden Başarılı Sonuç

Türkiye Sağlıkta Kalite Sistemi kapsamında Sağlıkta Kalite Değerlendirmesi, geçtiğimiz günlerde Yalvaç Devlet Hastanesi’nde gerçekleştirildi.

Yalvaç Devlet Hastanesi, SKS Hastane setinde yer alan tüm standartlar esas alınarak gerçekleştirilen bu değerlendirmeden 92.68 puan alarak büyük bir başarıya imza attı.

Yalvaç Devlet Hastanesi’nde uzun süredir görev yapan Başhekim Op.Dr. Ceyhun Coşkun’un yönetimindeki hastanemiz, giderek artan hizmet kalitesinin yanı sıra yeni yapılacak ek bina ile yatak kapasitesinin artmasıyla, adeta bir bölge hastanesi hüviyetine kavuşma yolunda ilerliyor.

Yapılan son kalite değerlendirmesinde de yine yüksek bir puan alan Yalvaç Devlet Hastanemizin bu başarısı moralleri yükseltirken, önümüzdeki günlerde netleşmesi beklenen yönetim atamalarıyla ilgili olarak belirleyici olabilecek gibi görünüyor.

Kalite değerlendirmesiyle ilgili olarak verilen bilgilerde şu hususlara yer verildi:

“Sağlıkta kalite standartlarını esas alarak Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen merkezi değerlendirme faaliyetleri, standartların etkinliğinin artırılması ve uygulanmasının teşviki için gerekli ve önemli olarak değerlendiriliyor.

Öte yandan, her sağlık kuruluşu yöneticisinin kendisine sorduğu “Kurumumu daha iyi nasıl yönetebilirim?” sorusunun cevabı da standart setlerinde yer almaktadır. Standart ve göstergeler, hem yöneticilere hem de işini iyi yapmak isteyen sağlık profesyonellerine, belirlenen amaçlar doğrultusunda hedefe nasıl ulaşacakları konusunda rehberlik etmekte, aynı zamanda yeniliklere açık bakış açısı ile gelişimi teşvik etmektedir. Yöneticiler ve çalışanlar, SKS kapsamında elde ettikleri
verileri kullanarak politikalarına yön verebilmektedirler.

Yalvaç Devlet Hastanesi; Sağlık Bakanlığınca görevlendirilmiş SKS Değerlendiricileri tarafından Acil Servis, Afet ve Acil Durum Yönetimi, Ameliyathane, Atık Yönetimi, Bilgi Yönetim Sistemi, Biyokimya Laboratuvarı, Bölüm Bazlı Göstergeler, Dış Kaynak Kullanımı, Diyaliz Ünitesi, Doğum Hizmetleri,
Doküman Yönetimi, Eğitim Yönetimi, Enfeksiyonların Önlenmesi ve Kontrolü, Evde Sağlık Hizmetleri, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Hizmetleri, Göstergelerin İzlenmesi, Hasta Bakımı, Hasta Deneyimi, Hizmete Erişim, İlaç Yönetimi, İstenmeyen Olay Bildirimi, Kalite Yönetimi, Kurumsal Verimlilik, Kurumsal Yapı, Malzeme ve Cihaz Yönetimi, Organ ve Doku Nakli Hizmetleri, Otelcilik Hizmetleri, Palyatif Bakım Kliniği, Radyasyon Güvenliği, Risk Yönetimi, Sağlıklı Çalışma Yaşamı, Sosyal Sorumluluk, Temizlik Dezenfeksiyon ve Sterilizasyon Hizmetleri, Tıbbi Kayıt ve Arşiv Hizmetleri, Transfüzyon Hizmetleri, Yaşam Sonu Hizmetler ve Yoğun Bakım Ünitesi bölümlerinde değerlendirilmiş olup 92.68 puan alarak Türkiye Sağlıkta Kalite Sistemi’ne verdiği değeri bir kez daha göstermiştir.

Yalvaç Devlet Hastanesi yönetimimizi ve tüm personelini bu başarılarından dolayı kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.