• MODA YAPI

logo

19 Temmuz 2020

Yalvaç Devlet Hastanesi tomografisi başka bahara

Aylardır tomografi cihazı bulunmaması nedeniyle hayati riskler başta olmak üzere pek çok sıkıntı yaşanan Yalvaç Devlet Hastanesi’ne alınacak tomografi cihazı, ihale sürecinde meydana gelen değişiklikle yine alınamadı ve belirsiz bir sürece kaldı.

Alınan duyumlara göre, Sağlık Bakanlığı Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü bünyesinde yapılacak genel bir alım ihalesiyle ilçemize kazandırılması beklenen tomografi cihazı, ihale sürecinde yapılan bir değişiklikle alınamadı.

Başka bir kurumca ihalenin yapılması için iptal edilen ihalenin ardından,bütçe sıkıntısı nedeniyle yeni ihalenin ne zaman çıkacağının da belirsiz olduğu öne sürüldü.

Daha önce ihale müjdesini verdiğimiz ancak alınamayan tomografi cihazı eksikliği nedeniyle hastanemizde Covid 19 teşhisleri başta olmak üzere birçok hastalığın tanısının konulması için hastalar Isparta’ya sevk edilmeye devam ediyor.

Vatandaşlar, uzun süredir çözülemeyen bu sorun için yetkililerden artık kalıcı çözüm istiyorlar.

Hastanemize tomografi cihazı için alım ihalesine çıkılacağına dair ve Milletvekili Mehmet Uğur Gökgöz’e ilçemiz adına teşekkür ettiğimiz haberimizi okumak için linke tıklayınız: http://www.ozyalvac.com/hastanemize-tomografi-cihazi-alimi-ihalesi-haftaya.html

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.