• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

17 Aralık 2017

Yalvaç Devlet Hastanesi “Hımss Stage 6” belgesi aldı

Yalvaç Devlet Hastanesi, dijital hastane çalışmaları kapsamında HIMSS Stage 6 (Health care Information and Management Systems Society) Belgesini alarak, Türkiye’de 1200 hastane içinde bu belgeyi alan 80 hastaneden biri olmayı başardı.

Sağlık alanında hız, güven ve tasarruf devrimi niteliğini taşıyan dijital hastane çalışmalarına bir süre önce başlayan hastanemiz HIMSS Stage 6 (Healthcare Information and Management Systems Society) belgesinin alınması için gereken şartları karşılayarak belgeyi almaya hak kazandı. Hasta güvenliğinin sağlanması konusunda üst düzey önlemler içeren, aynı zamanda kağıt ve röntgen filmi kullanımına gerek duyulmadan maliyetleri asgari seviyeye düşürerek, sağlık kayıtlarının güvenilir bir şekilde tutulması, saklanması ve rapor edilmesine imkan sağlayan bu sistem ile teşhis ve hasta işlemlerinde hız kazanıyor.

HIMSS Stage 6 değerlendirmesine katılan HIMSS Türkiye Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. İlker KÖSE bir gün süren değerlendirmenin sonucunda Yalvaç Devlet Hastanesi HIMSS Stage 6 seviyesine uygunluğunu onayladı.

Hastane başhekimi Op. Dr. Ceyhun Coşkun konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Dijital hastanelerde hastalara uygulanan tıbbi tedavilerde hasta güvenliği ön planda tutulmakta; hastalarımıza eczanemizden gelen ilaçlar otomasyon programları ile kontrol ve takip edilmekte; hemşirelerimiz ilaçları uygularken kurduğumuz bu programlar sayesinde ilaç tedavilerini zamanında ve eksiksiz yapmaktadır. Hastalarımızda tedaviler planlanırken ilaç etkileşimleri sistem üzerinden kontrol edilerek tedavinin etkinliği ve uygunluğu arttırılmaktadır. Servislerimizde uygulanan tüm tetkik ve tedavi süreçleri bilgisayarlar üzerinden kaydedilerek bilgi güvenliği üst düzeyde tutulmaktadır. Veri madenciliği ve istatistiksel veri analizlerinin yapılması mümkün olan Dijital Hastanelerde sağlık yöneticilerinin performans izlemi ve değerlendirmesi daha kolay ve hızlı yapılarak, finansal kaynakların etkin ve verimli kullanımı sağlanacak ve kayıt dışı giderler önlenecektir. Almış olduğumuz bu belge kararlı ve etkin bir ekip çalışmasının ürünüdür. Çalışmalarımız aynı özveri içerisinde ara vermeksizin devam edecektir. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Bundan sonraki süreçte hedefimiz Stage 6’yı tüm kliniklerimizde etkin hale getirdikten sonra Stage 7’yi almaktır; bunun için de elimizden gelen gayreti göstereceğiz.”

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.