logo

09 Kasım 2023

Yalvaç CHP’den Atatürk ve şehitlerimiz için çelenk sunumu ve helva ikramına davet

Yarın 10 Kasım. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 85. yıldönümü. CHP Yalvaç İlçe Örgütü, her yıl olduğu gibi bu yıl da Atatürk ve şehitlerimiz için helva ikramı etkinliğini gerçekleştirecek.

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ile ilgili olarak kamu kurumlarıyla birlikte siyasi partiler ve sivil oluşumların da çeşitli anma etkinlikleri gerçekleştireceği öğrenildi.

Yalvaç’ta resmi anma etkinlikleri saat 09.00’da Anlatan Meydan’da gerçekleştirilecek. Ata’mızın hayatını kaybettiği 09.05’te gerçekleştirilecek iki dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı ve çelenk sunumu gerçekleştirilecek.

Resmi törenin sona ermesiyle CHP Yalvaç İlçe Örgütü ile ADD Yalvaç İlçe Başkanlığı tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu gerçekleştirilecek.

Anma etkinlikleri saat 10.00’dan itibaren Yalvaç Fen Lisesi Konferans Salonu’nda sürdürülecek.

CHP Yalvaç İlçe Örgütü’nden verilen bilgiye göre, saat 12.00’den itibaren Atatürk ve aziz şehitlerimiz anısına Anlatan Meydanı girişinde kurulacak standlarda vatandaşlarımıza helva ikramı gerçekleştirilecek. CHP Yalvaç İlçe Başkanı Reşat Yalvaç, “Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıldönümü nedeniyle gerçekleştireceğimiz çelenk sunumuna tüm partililerimizi ve vatandaşlarımızı davet ediyoruz. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına, aziz şehitlerimize minnetimizi ve saygımızı göstermek için tüm hemşehrilerimizi Anlatan Meydan’daki anma etkinliğine ve çelenk sunumuna davet ediyoruz. Ayrıca, partimiz ve partililerimiz tarafından geleneksel hale getirilen helva ikramına da tüm hemşehrilerimizi davet ediyoruz. Ulu Önderimize, silah arkadaşlarına ve tüm aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor; bu vesileyle özlem, minnet ve şükranlarımızı bir kez daha iletiyoruz.” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 85. yıldönümünde özlem, minnet ve şükranla anıyoruz. Ruhu şad, mekanı cennet olsun…

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.