• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

09 Eylül 2020

Yalvaç CHP’den 97. kuruluş yıldönümü kutlaması

Cumhuriyet Halk Partisi Yalvaç İlçe Teşkilatı, partinin 97. kuruluş yıldönümü nedeniyle Anlatan Meydan’da Atatürk Anıtı’na çelenk koyarak saygı duruşunda bulundular.

CHP Yalvaç İlçe Başkanı Ali Arı ve yönetim kurulu üyelerinin katıldığı törenle ilgili Başkan Arı şu açıklamayı yaptı:

“Kurtuluşun ve kuruluşun partisi, Kuvayi Milliyenin devamı, Ulusal bağımsızlığımızı kazandıran, çağdaş Türkiyenin kurucusu, ülkemizi demokrasiye kavuşturan CUMHURİYET HALK PARTİMİZİN 97 Kuruluş yıldönümü kutlu olsun.

Şanlı Türk tarihinde kıvanç ve gurur duyduğumuz Cumhuriyetin, Devrimlerin, fabrikaların, demiryollarının, okulların, köy enstitülerinin, halkevlerinin, Türk demokrasisinin yaratıcısı. Akıldan, bilimden yana emekçiden, çiftçiden, ezilenden, halkımızdan yana partimizin 97.kuruluş yıldönümü kutlu olsun.

Ayrıca 9 Eylül 1922 İzmir’in kurtuluşudur, keşke yunan kazansaydı diyen alçak, hain fesli K.mısıroğluna ve yalancı tarihçilere inat gururla kutluyoruz.

Bu duygularla başta Devletimizin kurucusu, GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ü, büyük devlet adamı İSMET İNÖNÜ’yü, silah arkadaşlarını, ülkemize ve partimize hizmet etmiş herkesi rahmet, saygı ve sevgiyle anıyoruz.

Yalvaç ilçe örgütü olarak ilçemize PARTİMİZE emeği geçen, vefat etmiş büyüklerimizi rahmetle, saygıyla anıyoruz. Yaşı ilerlemiş çok değerli büyüklerimize de sağlıklı uzun ömürler diliyoruz.

YAŞASIN TÜRKİYE CUMHURİYETİ

YAŞASIN CUMHURİYET HALK PARTİSİ.”

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.