• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

09 Aralık 2017

YALVAÇ CHP’DE İKİNCİ ÖZGÜL DÖNEMİ

Cumhuriyet Halk Partisi Yalvaç İlçe Teşkilatı’nın olağan kongresi 9 Aralık Cumartesi günü gerçekleştirildi ve Özgül’le yola devam dendi.

CHP Yalvaç İlçe Teşkilatı’nın kongresi, Ata Düğün Salonu’nda öğle saatlerinde yemek ikramıyla başladı. Çok sayıda partilinin katıldığı kongreye CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, CHP Isparta Milletvekili İrfan Bakır, CHP Isparta İl Başkanı Eyup Ersoy, il ve ilçe yöneticileri, CHP’li belediye başkanları katılım gösterdiler. Kongreye ayrıca Ak Parti Yalvaç İlçe Başkanı Hayri Uyar ve yönetim kurulu üyeleri de misafir olarak katıldılar.

Kongre, CHP Yalvaç İlçe Başkanı Hasan Tercan Özgül’ün konuşmasıyla başladı. Konuşmasına katılımcılara teşekkür ederek başlayan Özgül, göreve geldikleri 2015 yılından bu yana yaptıkları çalışmalarla ilgili olarak ayrıntılı şekilde bilgi verdi. Parti olarak, hedeflerinin Yalvaç ilçe merkezi ve köylerinde daha yukarıya taşımak olduğunu ifade eden Özgül, bir dönem daha ekip olarak hizmet etmeye talip olduklarını ifade etti. Birlik ve beraberlik içerisinde gerçekleştirilen bu kongreyle herkese en iyi cevabı verdiklerini ifade eden Özgül, konuşmasını hedeflerinin 2019 seçimleri olduğunu belirterek tamamladı.

Başkan Özgül’ün konuşmasının ardından kongre divanı seçimi yapıldı. Divan başkanlığına CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım seçildi.

Divan başkanlığına seçilen Uşak Milletvekili Özkan Yalım da kısa bir konuşma yaptı. Yalvaç’a kongre nedeniyle gelmiş olmaktan mutlu olduğunu ifade eden Yalım, konuşmasında özellikle son günlerde CHP’ye yönelik baskıları anlattı.

Dün görevden alınan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’ye yönelik işlemin hukuksuz ve tamamen siyasi olduğunu ifade eden Yalım, “CHP’nin son günlerde ortaya koyduğu belgeler, hükümeti çileden çıkardı. Uzun süredir CHP’li belediyelerimize yönelik baskı daha da büyük boyutlara ulaştı ve dün İstanbul’un en başarılı belediye başkanı olarak kamuoyu araştırmalarıyla tescillenen Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi arkadaşımız hukuksuzca görevden alındı. Cumhuriyetin kurucu partisi CHP, hükümet tarafından büyük bir saldırı ve baskı altındadır. Bugün her zamankinden daha çok birlik ve beraberliğe ve mücadele ruhuna ihtiyacımız var.” dedi.

Kongrenin Yalvaç’a, Isparta’ya ve CHP’ye hayırlı olmasını dileyen Yalım, başta CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere çok sayıda üst düzey CHP yöneticisi ve milletvekillerinden gelen telgraf mesajlarını okuyarak kongreyi yönetti.

Kongrede yapılan çeşitli konuşmaların ardından geçmiş dönem yönetim kurulu raporları, mali hesaplarıyla ilgili raporlar okunarak üzerinde görüşüldü ve raporlar oy birliğiyle kabul edildi. Ardından da seçim işlemine geçildi.

Tek listeyle gidilen kongreye 205 CHP’li delege katılırken, Hasan Tercan Özgül oy kullanan delegelerin tamamının oyuyla 3 yıllığına yeniden göreve seçildi.

İşte CHP’nin yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

Başkan Hasan Tercan ÖZGÜL

1- Nuran ÖZBAŞI

2- Ümmühan ÖZKAN

3- Hülya YORGA

4- Hüseyin ERDEM

5- Mustafa ÜNAL

6- Ömer PAY

7- Süleyman SOMUNCU

8- Binyamin EZEL

9- Göksel KAYA

10- Mehmet AKAY

11- Hasan Hüseyin ÇELİK

12- Abdullah KEKLİKOĞLU

Yönetim kurulu yedek üyeleri de şu isimlerden oluştu:

1- Durgut ÖZKAYA

2- Yaşar GÖK

3- Orhan DEMİR

4- Mehmet YİĞİT

5- Aslan ÖZKAYA

6- Birol DÜZGÜN

7- Adem ŞEN

8- Azime AŞCI

9- Tarık BÜYÜKKORKMAZ

10- Muhsin YILMAZ

11- Ahmet ŞAMLI

12- Kenan SÖNMEZ

CHP Yalvaç İlçe Teşkilatı’nın ilde temsil edecek 24 il delegesi de şu isimlerden oluştu:

1- Hasan Tercan ÖZGÜL

2- Ramazan BAŞKAYA

3- Mahmut TOPTAŞ

4- Yaşar EKİZ

5- Ahmet ŞAMLI

6- Erdem ANIL

7- Kamil PAÇ

8- Nuran ÖZBAŞI

9- Abdullah BİLGİLİ

10- Tuncay ŞAHİN

11- Rıfat YILMAZ

12- Yakup AKKUŞ

13- Hüseyin ERDEM

14- Kudret ÇELİK

15- Erol YORGA

16- Durgut ÖZKAYA

17- Yılmaz KURU

18- Önder ERDOĞDU

19- Abdülmetin AŞCI

20- Binyamin EZEL

21- Süleyman SOMUNCU

22- Adem ŞEN

23- Göksel KAYA

24- Mehmet YİĞİT

CHP Yalvaç İlçe Başkanlığı’na yeniden seçilen Hasan Tercan Özgül, delegelere verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.

Biz de yeni CHP yönetimini ve Başkan Özgül’ü kutluyor, yeni dönemde de başarılar diliyoruz.

MEDION Digital Camera

Ak Parti yönetimi CHP kongresini ziyaret etti...

Ak Parti yönetimi CHP kongresini ziyaret etti…

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, divan başkanlığını üstlendi...

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, divan başkanlığını üstlendi…

MEDION Digital Camera

MEDION Digital Camera

MEDION Digital Camera

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.