• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

08 Mayıs 2020

Yalvaç CHP zor günlerde halkın yanında

Cumhuriyet Halk Partisi Yalvaç İlçe Örgütü, salgın sürecinde ekonomik sıkıntıyla mücadele eden vatandaşlarımıza yönelik yardım kolisi dağıtımı organizasyonu gerçekleştirdi.

CHP Isparta Teşkilatı’nın katkısı ile partililer tarafından yapılan destekle temin edilen yardım kolilerini ekonomik sıkıntı yaşayan yüzün üzerinde vatandaşımızın evlerine tek tek teslim eden CHP Yalvaç İlçe Örgütü, bu zor günlerde gösterdiği dayanışma nedeniyle büyük takdir topladı.

Konuyla ilgili olarak CHP Yalvaç İlçe Başkanlığı’ndan şu açıklama yapıldı:

“Yaşadığımız salgın ortamında, Yalvaç’ımızda da birçok ailenin ekonomik olarak sarsıldığı, ciddi sıkıntılar yaşadığı günlerden geçmekteyiz.

Yüce Türk milletinin kültüründen, adetlerinden gelen dayanışma ve paylaşma bilinciyle, kutsal dinimizin ihtiyacı olana yardım etmek, komşusu aç ise tok yatmamak düsturu doğrultusunda, bizler de Yalvaç İlçe Örgütü olarak değerli halkımıza katkı ve moral sağlayabilmek için 100 adedin üzerinde yardım kolisi hazırladık ve ihtiyaç sahibi kardeşlerimize dağıttık. Bu görevimizi ramazan ayı sonuna kadar sürdüreceğiz. Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nde, “Cumhuriyet kimsesizlerin kimsesidir” düşüncesiyle Yalvaç CHP ilçe örgütü olarak halkımız arasında hiçbir ayrım yapmadan paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bildiğiniz gibi, sosyal demokrasinin temel dünya görüşü olan paylaşma kültürü bütün siyasi prensiplerimizin en önemli unsurlarından biridir. Biz de bu anlayışla elimizden geldiği ölçüde, partimizin ve partililerimizin desteğiyle bu paylaşımı gerçekleştirmeye çalışıyoruz, inşallah başka faaliyetlerle de bu tür desteklerimizi sürdürme gayreti içerisinde olacağız. Bu duygularla, herkesin ramazan ayını kutluyoruz. Sağlıklı, mutlu günler diliyoruz.”

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.