• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

23 Haziran 2020

Yalvaç Çalışma Grubu’ndan ilk ziyaret Bilgiç’e

Yalvaç Çalışma Grubu’nun bugünkü Ankara ziyareti saat 13.30’da TBMM Başkan Vekili ve Ak Parti Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç ile başladı.

Yalvaç Çalışma Grubu’nu temsilen Yalvaç Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü, Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yalçın Kurucu, Yalvaç Ziraat Odası Başkanı Ali Sarıpınar ve Ak Parti Yalvaç İlçe Başkanı Alperen Mustafa Özer’in bulunduğu heyeti makamında kabul eden Milletvekilimiz Bilgiç, grup tarafından kendisine sunulan dosyada talep edilen hususlarla yakından ilgilenerek çözüm üretti.

Alınan bilgiye göre, Yalvaç’ın su, kanalizasyon ve yağmur suyu altyapı projesi için hemen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a telefon açarak görüşen Milletvekili Bilgiç, projeye bakanlık desteği verilmesi talebinde bulundu. Projeleri hazırlanan ve devlet desteği için beklenen Yalvaç ilçe merkezi altyapısının yenilenmesi için Bakan Kurum’un destek verileceğini ifade ettiği öğrenildi.

İkinci olarak, Yalvaç Devlet Hastanesi ek binası için Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yla telefonla görüşen Milletvekilimiz Bilgiç, ek binanın yapımı için sürecin hızlandırılması talebinde bulunarak bakandan olumlu geri dönüş aldı.

TOKİ konusunda da belirlenen alanın Yalvaç Belediyesi mücavir alanına dahil edilmesi için bakanlık nezdinde gerekli desteği vereceğini belirten Bilgiç, dosyanın bir an önce hazırlanarak gönderilmesini istedi.

Yalvaç OSB Müdürlüğü’nün kuruluşu ve müdür atamasıyla ilgili de görüş birliğine varıldığı belirtildi.

Diğer yandan, Yalvaç’ın şehirlerarası yol bağlantılarının sıcak asfalt yapılmasıyla ilgili olarak Karayolları Bölge Müdürü ile görüşen Bilgiç, yolların yapımının yaz aylarındaki programa alındığını da müjdeledi.

Görüşmelerle ilgili diğer bilgileri birazdan sitemizde bulabileceksiniz.

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.