• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

05 Aralık 2019

Yalvaç Çalışma Grubu Yürütme Kurulu Ankara’dan mutlu döndü

Yaklaşık bir ay önce gönüllü bir oluşum halinde bir araya gelen Yalvaç Çalışma Grubu’nun Yürütme Kurulu, 4 Aralık Çarşamba günü Ankara’ya giderek Isparta Milletvekillerimizi ziyaret ederek güzel haberlerle Yalvaç’a döndü.

Yalvaç Çalışma Grubu’nun en üst organı olan ve yedi kişiden oluşan Yürütme Kurulu üyeleri, dün TBMM’de Isparta Milletvekillerimiz Süreyya Sadi Bilgiç, Recep Özel ve Mehmet Uğur Gökgöz’ü ziyaret ederek yaklaşık 3,5 saat süren bir görüşme ziyareti gerçekleştirdi.

Yalvaç Kaymakamı Aytekin Yılmaz’ın kurumiçi bir seminerde görevli olması nedeniyle katılamadığı heyette Yalvaç Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü, Ak Parti Yalvaç İlçe Başkanı Alperen Mustafa Özer, Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası Yalçın Kurucu, Yalvaç Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Sürmeli Yağcı, Yalvaç Ziraat Odası Başkanı Ali Sarıpınar, Haykoop Birlik Başkanı Abdülkadir Kurucu, ISUBÜ Öğretim Üyesi Bülent Özgül ve Yalvaç TSO Genel Sekreteri Oğuz Kodal yer aldı.

İlk olarak Ak Parti Isparta Milletvekili Recep Özel’i ziyaret eden heyet, Yalvaç Çalışma Grubu’nun kuruluş amacı ve planladıkları faaliyetlerle ilgili bilgi verdi. BAcil olarak belirlenen sorunları Milletvekili Özel’e aktaran heyet, aktarılan tüm taleplerle ilgili olarak olumlu geri dönüş aldı. Milletvekili Özel, böyle bir oluşumun Isparta’ya ve tüm ilçelerimize örnek olması gerektiğini ifade ederek, “Yalvaç, potansiyelini iyi değerlendiremeyen bir ilçemiz. Var olan potansiyelin ortaya konulabilmesi ve kazanıma dönüştürülebilmesi bakımından kurumların birlikte çalışması büyük önem taşıyor, bunu bir de siyasi olarak ayrımları bir kenara bırakarak yapabiliyorsanız ne mutlu. Gözlemlediğimiz kadarıyla Yalvaç bu konuda iyi bir mesafe almış durumda. Bizim önümüze gelen ve gücümüzün yettiği her konuda Yalvaç’ın taleplerine destek vermek boynumuzun borcudur.” dedi. Özel’le yaklaşık bir saat görüşen heyet, verdiği destek için milletvekilimize teşekkür ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Daha sonra TBMM Başkan Vekili ve Ak Parti Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç’i makamında ziyaret eden heyet, Bilgiç’e de öncelikle Yalvaç Çalışma Grubu’yla ilgili bilgi vererek başta Yalvaç Organize Sanayi Bölgesi olmak üzere belirlenen çeşitli sorunları aktarma şansı buldu. Milletvekili Bilgiç, bu tür oluşumların sinerji yaratmak ve birlikte çalışmak anlamında önem taşıdığını belirterek, “Bu oluşumların hedefe yürümesi ve sürekliliği, oluşturulmasından daha zordur. Bu nedenle, sizlere büyük sorumluluk düşüyor. Hem sorunların doğru tespiti hem de doğru çözüm önerilerinin ortaya konulması önemlidir. Sonuç olarak şehirde yaşayan ve şehri yöneten sizlersiniz, öncülük edecek, her şeyi düşünerek planlayacak ve çalışarak insanların karşısına çıkıp hesap vereceksiniz. Bu oluşumun ben büyük fayda sağlayacağını düşünüyorum. Bugüne kadar Yalvaç’ın bir araya gelememekten çok şey kaybettiğine hep beraber şahit olduk. Bizler, önümüze somut ve faydalı işler geldiği zaman, daha önce olduğumuz gibi her zaman destek olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Yaklaşık 75 dakika Bilgiç görüşmesinin ardından Yürütme Kurulu heyeti, Ak Parti Isparta Milletvekili Mehmet Uğur Gökgöz tarafından Milli Savunma Komisyonu toplantı salonunda ağırlandı. Yalvaç Çalışma Grubu faaliyetleriyle ilgili bilgilendirilen Milletvekili Gökgöz, oluşumun hayırlı olmasını dileyerek hayırlı işler yapacağına ifade etti ve “Yalvaç, benim seçim bölgesinde en çok ziyaret ettiğimiz ilçemiz ve pozitif ayrımcılık yaptığım bir yer. Böyle güzel bir çalışma ekibinin oluşması çok güzel ve çok hayırlı olmuş. Siyasi farklılıkları bir kenara bırakarak memleketimiz diyerek bir araya gelinmesinden güzel sonuçlar doğmasına bizler de elimizden gelen her türlü desteği vereceğiz. Yalvaç’la ilgili her konuyu yakından takip ediyoruz, gelen her talebi de aynı hassasiyetle değerlendirmeye devam edeceğiz. Isparta’nın üç tane milletvekili her zaman tüm Isparta’nın ve Yalvaç’ın emrindedir.” dedi. Yaklaşık bir saat süren görüşmenin ardından Milletvekili Gökgöz, heyeti bina çıkışına kadar uğurladı.

 

TALEPLERLE İLGİLİ GÜZEL HABERLER

Yürütme Kurulu tarafından üç milletvekiline aktarılan taleplerin tamamıyla ilgili olarak olumlu geri dönüşler alındığı kaydedildi.

Öncelikli olarak Yalvaç Organize Sanayi Bölgesi konusunu gündeme getiren heyete, üç vekilimizden de tam destek gelirken, konuya ilişkin daha önce 2 milyonluk kamulaştırma ödeneği tahsis ettiren Milletvekili Bilgiç, artık geç kalınmış bu konunun hayata geçirilmesi için Yalvaç’taki kurumların üzerine düşeni yapması gerektiğini ifade ederek, Isparta İl Özel İdaresi olarak da her türlü desteği ve kolaylığı sağlayacaklarını ifade etti. Heyetin OSB Müdürlüğü kurulması konusunda istediği çeşitli tavsiyeleri dile getiren Bilgiç, “Yalvaç Belediyemiz ve Ticaret ve Sanayi Odamız gerekli adımları attığı takdirde, gerek bakanlık bünyesinde gerekse ilgili kurumlarda her türlü girişimi yapabilecek güce sahibiz. Artık bu konuyla ilgili oyalanmamak gerek, aşılması gereken yasal ve bürokratik konularda desteğimiz tamdır.” dedi.

İlçemizle ilgili ikinci olumlu haber de, altyapı projeleriyle ilgili olarak geldi. Daha önce Isparta ziyaretinde Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından su, kanalizasyon ve yağmur suyu altyapı projemiz için verilen sözün İller Bankası tarafından çalışmalarının yapıldığını belirten milletvekillerimiz, konuyu bizzat takip ettiklerini de belirterek 2020 yılı içinde ihale sürecinin başlayacağını kaydettiler.

Ziyaretteki üçüncü güzel haber de ilçemize fakülte kazandırılması sürecinin son aşamaya geldiği müjdesi oldu. Büyükkutlu Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nun fakülteye dönüşmesi ile ilgili teklifin YÖK’e sunulduğunu ve geçtiğimiz hafta Rektör Diler tarafından bu konuyla ilgili sunum yapıldığı bilgisi verilerek YÖK’ün ilk genel kurul toplantısında Yalvaç’ın fakülte müjdesinin resmileşeceği üç vekil tarafından da aktarıldı.

Görüşmelerdeki bir diğer olumlu haber de, açılması bir hayli geciken ve Büyükkutlu Vakfı tarafından yaptırılarak devletimize bağışlanan huzureviyle ilgili oldu. Yalvaç’taki huzurevinin faaliyete geçmesiyle ilgili olarak gerekli olan memur ve daimi işçi kadrolarının ilana çıkıldığını hatırlatan milletvekillerimiz, atamalarının tamamlanmasının ardından 2020 yılı başında Yalvaç’taki huzurevinin tam zamanlı olarak çalışmaya başlayacağını da kaydettiler. Gecikmenin taşeron yasasının değişmesinden kaynaklandığını ifade eden milletvekillerimiz, bakanlık nezdinde uzun süredir yapılan girişimlerin olumlu sonuçlanmasından memnuniyet duyduklarını da ifade ettiler.

Heyet tarafından dile getirilen Yalvaç’ın şehirlerarası yol bağlantılarında sıcak asfaltın şehre yaklaşık 10 kilometre mesafede kesilmesi hususuyla ilgili olarak Milletvekili Bilgiç’in Karayolları Bölge Müdürlüğü’yle görüşerek konunun 2020 yılı içinde çözülmesi talimatını bizzat vermesiyle de olumlu sonuç alındığı kaydedildi.

Yalvaç Belediyesi tarafından Hıdırlık mevkiinde oluşturulması düşünülen 35 bin metrekarelik Millet Bahçesi projesi için de milletvekilleri bakanlık desteğinden faydalandırma sözü verdiler.

Aktarılan diğer taleplerle ilgili olarak da araştırma ve destek sözü veren milletvekilleri, bu şekilde bir bilgi akışından memnuniyet duyduklarını kaydederek sürekliliğini beklediklerini ifade ettiler.

Yürütme Kurulu üyeleri, gösterilen misafirperverlik ve verdikleri destek için Milletvekillerimiz Süreyya Sadi Bilgiç, Recep Özel ve Mehmet Uğur Gökgöz’e ilçemiz adına teşekkür ettiler.

Öte yandan, İyi Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur’un yurtdışında bulunması nedeniyle ziyaret gerçekleştirilemediği de kaydedildi.

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.