• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

05 Ocak 2018

YALVAÇ BELEDİYESİNDE TAŞERON MESAİSİ

Taşeron İşçilerin Yalvaç Belediyesi’ne Başvuruları Sürüyor

Taşeron işçilerin yıllardır beklediği taşeron işçilere kadro kanunun yayınlanmasının ardından 2018 yılının ilk gününde de Taşeron Personelin Kadroya Geçiş Yönetmeliği yayınlandı ve Kadroya geçecek işçilerin de kadro işlemlerini yürütecek kurumların da merakla beklediği yönetmelikle merak edilen birçok soru cevap buldu ve süreç başladı.

Yayınlanan yönetmeliğe göre taşeron işçileri kadroya geçme başvurularını 2 Ocak 2018 Salı gününden itibaren çalıştıkları kuruma yapmaya başladılar. Yalvaç Belediyesi’nde de halen taşeron şirket vasıtasıyle çalışan yaklaşık 120 işçinin başvuru sürecini tamamlamak üzere olduğu bildirildi.

Yalvaç Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nde kabul edilen başvurular sırasında işçilerden başvuru formu ve çeşitli resmi belgelerin yanısıra ilgili yönetmeliğe göre Devlet Memurları Kanunu’nda yer alan devlet memuru olma şartlarını taşımaları, herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük maaşı almaya hak kazanmamış olmaları, varsa çalıştıkları idarelere karşı açtıkları davalardan veya icra takiplerinden feragat edeceklerine dair yazılı beyanda bulunmaları istenecek.

Şartları karşılayanların başvuru süreci 11 Ocak’ta sona erecek. Başvuruların ardından, Tespit Komisyonu incelemesi ve hak sahiplerinin ilanının 12 Ocak-20 Şubat, ilana itirazların 21-23 Şubat, itirazların incelenmesi ve kesin listenin ilanının 24 Şubat-2 Mart, sınavın gerçekleştirilmesinin 3-22 Mart,  sınav kuruluna itirazın 23-26 Mart, itiraz incelemesi ve kesin listenin ilanının ise 27-31 Mart tarih aralıklarında yapılması yönündeki tavsiye niteliğindeki takvim işletilecek.

Tüm bu aşamaların ardından, hak sahipleri 2 Nisan 2018 tarihine kadar topluca işçi kadrolarına geçirilecek.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.