• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

20 Aralık 2020

Yalvaç Belediyesi, Doğumevi binasını teslim aldı, ek hastane binası arazisini teslim etti

Yalvaç Belediyesi tarafından Doğum ve Çocuk Bakımevi olarak kullanılmak üzere yıllar önce Sağlık Müdürlüğü’ne tahsis edilen, yeni hastanenin yapıldığı 2014 yılından bu yana atıl ve metruk durumda bulunan bina, geçtiğimiz cuma günü yapılan protokolle belediye tarafından geri alındı.

Alınan bilgiye göre, yıllardır belediye ile hastanemiz arasında kira bedeli ile ilgili anlaşmazlık nedeniyle sorun olan bina, aradan geçen zaman içerisinde metruk hale gelerek güvenlik açısından da tehlikeler yaratıyordu. Depreme dayanıklı olmadığı da tespit edilen binanın yıkılması için geçtiğimiz Ağustos ayında Yalvaç Belediye Meclisi tarafından da yıkım kararı alınmıştı. Cuma günü yapılan protokolle belediyenin hastaneden binayı devraldığı ve önümüzdeki günlerde yıkımı için çalışmaların başlatılacağı öğrenildi.

Diğer yandan, Yalvaç Devlet Hastanesi’ne yapılması planlanan ek bina için gerekli olan arsanın kamulaştırma işlemlerinin tamamlanmasının ardından alınan meclis kararı doğrultusunda, hastane bitişiğindeki yol ve arazinin tek tapu haline getirilerek teslim edildiği de kaydedildi.  Ek bina proje çizimleri için yazışmaların yapıldığı ve önümüzdeki aylarda ek binanın ihaleye hazır hale getirileceği öğrenildi.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.