• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

09 Ocak 2017

Yalvaç Belediye Meclisi Ocak ayı toplantısı sert tartışmalarla geçti

Yalvaç Belediye Meclisi yeni yılın ilk toplantısını 4 Ocak tarihinde gerçekleştirdi. Yoğun bir gündeme sahip meclis toplantısı, tartışmalı ve gergin geçti.

Belediye Meclis Salonu’nda saat 15.00’te başlayan toplantıda ilk olarak belediye meclisinin 01.12.2016 günlü ve 02.12.2016 günlü toplantı tutanakları ile kararları okundu ve oylanarak kabul edildi. İkinci gündem maddesinde, Denetim Komisyonu üye seçiminin yapılırken,bir sonraki maddede Denetim Komisyonunda görev alacak uzman kişilere ödenecek günlük ödeme miktarı belirlendi.

 

HUZUR HAKKI DEMAGOJİSİNE TÜTÜNCÜ’DEN SERT YANIT: ÖNCE BELEDİYEYE BORCUNUZU ÖDEYİN, SONRA KONUŞUN…

Gündemin 4. maddesinde Belediye Meclis Başkanı ve Üyeleri’ne Meclis Toplantılarına ve İhtisas Komisyonu Toplantılarına katıldıkları her gün için ödenecek huzur hakkı ücretinin tespiti konusu görüşüldü. Günlük 80 lira olması kararlaştırılan ücretin belirlenmesi sırasında tartışma çıktı. Muhalif üye Hatice Başaran’ın ücret alınmaması önerisine karşı Başkan Tütüncü, “Almak istemeyen arkadaşlar, gitsin muhasebeye dilekçe versin, görelim samimiyetinizi. Geçen yılın rakamlarına baktım, tıkır tıkır almışsınız, demagoji yapmayın.” dedi.

Eleştirilerin sertleşmesi üzerine Başkan Tütüncü, “Burada eleştiri getirecek insanın tertemiz olması gerekir. Bazıları önce belediyeye olan borçları ödesin, ondan sonra konuşsun. Daha önce de söyledim, belediyeye gebeliği olan insanların siyaset yapması doğru değil diye.” şeklinde sert bir çıkış yaptı. Tütüncü’nün bu sözlerle Hatice Başaran ve Gencer Kondal’a gönderme yaptığı ileri sürüldü.

Gündemin 5. maddesinde geçici işçi çalıştırılması konusunun görüşülüp karara bağlandı. 6. maddede belediyede çalışan sözleşmeli personelin 2017 yılında alacakları ücretler tespit edildi. 7. maddede ise, zabıta ve itfaiye birimlerinde fiilen görev yapan personele ödenecek fazla mesai ücretleri görüşülerek karara bağlandı. Gündemin 8. maddesinde ise mevzuat hükümleri doğrultusunda Yalvaç Bisiklet Yolu projesinin onayı ve İlçe Trafik Komisyonu’na havale edilmesi konusu görüşülerek onaylandı. 9. maddede çeşitli mahallerdeki bazı sokak ve cadde isimlerinin değiştirilmesi ile ilgili komisyon raporu görüşüldü. Toplantının 10. maddesinde Zabıta Müdürlüğü ve Fen İşleri Müdürlüğü’ne araç alımlarının yapılması konusu görüşülerek karara bağlandı. 11. maddede Isparta İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Yalvaç Belediyesi arasında yapılacak protokolleri imzalamak üzere Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü’ye yetki verilmesi kararlaştırıldı. Gündemin 12. maddesinde Yalvaç Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis heyetinde görev yapmak üzere 5 asil, 5 yedek üye seçimi gerçekleştirildi.

 

BELEDİYENİN SIRTINDAKİ İŞGEM KAMBURU KALKACAK MI?

Gündemin 13. maddesinde Tekin Bayram döneminde belediye tarafın dan Kültür Merkezi’nde İşgem’e kiralanan işyerlerine tapu şerhi düşülmesi konusu görüşüldü. İŞGEM’in kiralanması ile ilgili uygulamaları ve mevcut durumunu eleştiren Tütüncü’nün isteği doğrultusunda bu konu reddedildi.

Meclisin 2017 yılı için bir aylık tatil zamanının belirlenmesi ve şubat ayı meclis toplantısı gün ve saatinin belirlenmesiyle toplantı sona erdi.

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.