• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

08 Aralık 2018

Yalvaç Belediye Meclisi Aralık ayı toplantısını yaptı

Yalvaç Belediyesi Aralık ayı olağan meclis toplantısı 5 Aralık 2018 Çarşamba günü gerçekleştirildi.

Ak Partili belediye meclis üyeleri Gencer Kondal ve Hatice Başaran dışında meclis üyelerin tam kadro katıldığı toplantıda, 8 konu görüşülerek karara bağlandı.

Toplantıda ilk olarak, geçtiğimiz ay gerçekleştirilen iki oturumda alınan kararlar okunması ve oylanarak kabul edildi.

Gündemin ikinci maddesinde yer alan hastaneye ek bina yapılması için gerekli imar tadilatı değişikliğinin onanması konusu görüşülerek kabul edildi.

Üçüncü maddede, şehiriçi toplu taşıma ücretlerinin 1 TL olması, ikametlerini taşımaları halinde üniversite öğrencilerine 50 kuruş olarak uygulanması karara bağlandı.

Dördüncü maddede ise, şehiriçi toplu taşıma güzergahları yeniden belirlenerek, vatandaşların mağduriyetinin giderilmesi için 4 adet otobüs alınacağı belirtildi.

Beşinci maddede, 2019 yılında verilecek sosyal yardımlar görüşülerek, Hilal Kart’tan yararlanacak vatandaş sayısının 150 olması, aylık yardımın da 200 TL’ye çıkarılması kararlaştırıldı.

Altıncı maddede, Kaş Cami Mahallesi’nde bulunan Yalvaç Evi’nin Mimari Restorasyon bölümüne tahsisi kararlaştırıldı.

Yedinci maddede otogaz alımı için bankaya ek teminat mektubu verilmesi, son maddede de ocak ayı toplantı tarihinin belirlenmesi karara bağlandı.

Ayrıca toplantının Kadınlar Günü’ne denk gelmesi nedeniyle, Başkan Tütüncü, meclisin kadın üyeleri Fatma Meral Durucan ve Arife Kadın Uzel’e çiçek vererek günlerini kutladı.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.