• osman-köse

logo

06 Temmuz 2023

Yalvaç Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu yeni öğrencilerini bekliyor

LGS sınavının ardından tercih süreci başladı.

2020 yılında Fen ve Sosyal Bilimler Proje kısmı açılan İmam Hatip Lisemizin bu yıl da proje kısmı öğrenci alımlarına devam edeceği kaydedildi.

İlçemizde Fen Lisesi ile birlikte merkezi yerleştirme ile sınavla öğrenci alan okulumuzun bu yıl 30 kişilik kontenjana sahip olduğu açıklandı.

Tercih süreciyle ilgili olarak okuldan şu bilgiler verildi:

“Fen Lisesi müfredatıyla ders imkanına sahip olan okulumuzda öğrencilerimizi model ilimlerle birlikte manevi değerlerde verilmeye çalışılıyor.

Öğrencilerimizin akademik ve kültürel alanlarda kendilerini geliştirmelerini hedefleyen okulumuzda öğretmen eksiğimiz bulunmamaktadır.

Alanında öncü olan öğretmenlerimizle birlikte öğrencilerimiz kendilerini geleceklerine hazırlıyorlar.

Ayrıca okul bünyesinde açılan Fikir Atölyesi, Ebru Atölyesi, Fotoğrafçılık Atölyesi ve Geleneksel Okçuluk Atölyeleri ile öğrencilerimizin sanatsal, sportif ve kültürel alanda gelişmeleri hedeflenmektedir.

Yıl içerisinde düzenlenen piknik ve gezi organizasyonları ile de öğrencilerimizin motivasyonları artırılmaya çalışılmaktadır.

Tüm öğrencilerimizi akademik, sosyal, kültürel açıdan donanımlı, maddi ve manevi değerlerine bağlı, vatan ve millet sevgisi ile yoğrulmuş, barış ve kardeşlik kültürü ile bezenmiş örnek bireyler olarak yetiştirme vizyonundaki okulumuza tercih sürecindeki öğrencilerimizi bekliyoruz. Tercih kodumuz: 75325.”

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.