• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

18 Haziran 2020

Yalvaç Adliyesinde Normalleşmeye Kontrollü Geçiş

Korona Virüsü (Covid-19) salgını nedeniyle faaliyetlerine bir süre sınırlandırma getirilen tüm Adliyeler normalleşme sürecinin ardından yeniden faaliyetlerine başladı.

Bilindiği gibi, dünyada ve ülkemiz genelinde Covid-19 salgını nedeniyle ilan edilen pandemi sonucu alınan önlemler ve Bilim Kurulu’nca alınan tavsiyeler kapsamında, Adalet Bakanlığı ve HSK kararları doğrultusunda adliyelerde esnek çalışma düzenine geçilmiş, duruşmaların yanı sıra birçok adli işlem 16 Haziran 2020 tarihine ertelenmişti. Ülke genelinde olduğu gibi Yalvaç’ta da 15 Haziran 2020 tarihi itibariyle esnek çalışma düzenine son verildi ve normal çalışma dönemi başladı.

Normalleşme sürecine geçilmesi ile birlikte Adalet Bakanlığı’nca alınacak tedbirlere ilişkin yayınlanan talimatlara ek olarak “Adliyelerde Koronovirüs Tedbirleri Kapsamında Yeni Çalışma Esasları” kılavuzu hazırlanmış ve tüm adliyelere gönderilmiş olup, kılavuz doğrultusunda Yalvaç Adliyesi’nde yeni süreçteki çalışma düzenine ilişkin tedbirler alınarak duruşmalara hazırlıklar tamamlandı. Bu kapsamda Adliye binasında sık sık dezenfekte ve temizlik çalışması yapılıyor, personelin ve vatandaşların adliyeye girişi sırasında ateşleri ölçülüyor. Ayrıca merdiven ve çeşitli zeminlere uyarıcı afiş ve stickerlar yapıştırılarak vatandaşlardan maske takmaları ve mesafe kurallarına uygun davranmaları isteniyor.

Konuyla ilgili olarak kısa bir açıklama yapan Yalvaç Cumhuriyet Başsavcısı Abdulhamit Durgut, “Sıkıntılı bir süreç yaşıyoruz. Biz de Bakanlığımızın yayınlamış olduğu tedbirleri Adliyemizde gecikmeksizin uygulamaya geçiriyoruz. Bu minvalde adliye girişinde personelin ve vatandaşın ateş ölçerle ateş ölçümü yapılarak ve maske ile adliyeye girişleri mesafe kurallarına uygun olarak sağlanmaya başladı.  Normalleşme sürecinde rehavete kapılmadan ülke olarak kurumlarımızın aldığı tedbirlere vatandaşlarımızın ve çalışanlarımızın gerekli hassasiyeti göstermeleri sayesinde bu sürecin en kısa zamanda ve minimum zararla atlatılacağına inanıyorum” dedi.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.