• MODA YAPI

logo

24 Haziran 2017

Yalvaç 27-30 Temmuz’da festivalle coşacak

Yalvaç Belediyesi’nin geleneksel olarak düzenlediği, geçtiğimiz yıl darbe girişimi nedeni ile yapılamayan Pisidia Antiokheia Kültür, Turizm ve Sanat Festivali’nin bu yıl 27-30 Temmuz tarihlerinde kutlanacağı açıklandı.

Bu yıl 16.’sı düzenlenecek olan festival programını netleştirme çalışmaları sürerken, konserlerde sahne alacak önemli sanatçıların isimleri belli oldu. Hemşehrilerimizin merakla beklediği bu yılki festival programının flaş isimleri, pop müzik sanatçıları Aleyna Tilki ve Mustafa Ceceli oldu.

Belediyeden alınan bilgiye göre, Mustafa Ceceli’nin konseri 28 Temmuz Cuma akşamı, Aleyna Tilki’nin konseri de 29 Temuz Cumartesi akşamı gerçekleştirilecek.

Festival kapsamında ayrıca 2. Uluslararası Yalvaç Sanat Sempozyumu ve Uluslararası Keçe Çalıştayı’nın da yapılacağı ve festivalin bu yönüyle ulusal ve uluslararası bir nitelik kazanmasının hedeflendiği kaydedildi.

Bütün bunların yanında konserlerin, sergilerin, açılışların, sünnet şöleni ve mevlid etkinliklerinin yer aldığı festivale bu yıl ilgi ve katılımın her zamankinden daha fazla olacağının tahmin edildiği belirtildi.

Festival programının netleştirilmesinin ardından gerekli duyuruların yapılacağı öğrenildi.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.