• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

19 Şubat 2017

YALTSO’dan TSE’nin indirimli hizmetlerinden yararlanma çağrısı

Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası, üyeleri ve işletmecilere Türk Standartları Enstitüsü’nün belgelendirme işlemlerinde uygulamaya soktuğu indirim ve KOSGEB’ce sağlanan hibe desteğinden yararlanma çağrısında bulundu.

Odadan verilen bilgide şu hususlara yer verildi: “Türk Standartları Enstitüsü Akdeniz Bölge Koordinatörlüğü’nden Odamıza bildirilen yazıda, küresel pazarlarda ülkemiz firmalarının önünü açmak, Türk Mallarının ve hizmet sektörünün hedefine ulaşmasını sağlamak için, sürekli eğitim-sürekli gelişim prensibiyle değime ayak uydurmakta, hedef sektörlere yönelik, onların rekabet gücünü artırıcı, kaliteyi hakim kılma amaçlı yeni imkanlar sunduğu belirtilmektedir.

Yazıda, işletmelerin sahip olduğu yürürlükteki yönetim sistemi belgeleriyle ilgili olarak Enstitü’nün transfer belge uygulamasından faydalanarak TSE’ den belgeli olma avantajı ve farkını elde edilebileceği ifade edilmektedir.

Ayrıca, Enstitü Yönetim Kurulunun aldığı karar gereği Yönetim Sistemlerinde Transfer Belge Başvurusu yapan kuruluşlara, sadece ilk yıl için geçerli olmak üzere belgelendirme ücretlerinde (Başvuru ve Dosya İnceleme, Transfer belge Tetkiki veya transfer belge tetkiki ile birleştirilmiş gözetim/belge yenileme tetkiki, Yıllık Belge Kullanım) (Harcırah ve Giderler Hariç) % 80 indirim uygulanmaktadır.

Bunun yanında, Ürün/Hizmet Belgelendirmesi, Elektriksel Testler, İş Ekipmanları Muayeneleri, gözetim Faaliyetleri, Test-Deney-Muayene, Kalibrasyon Hizmetleri, Sistem Belgelendirme alanlarında paket teklifler sunulmaktadır.

Yazıda, Türk Standartları Enstitüsü’nden alınacak belgelerin maliyetleri %100 olarak KOSGEB tarafından teşvik edildiği ve desteklendiği bildirilmektedir. Başvuru ve konu ile ilgili detaylı bilgi almak isteyen üyelerimiz için TSE iletişim bilgileri aşağıda yer almaktadır. İlgili üyelerimize önemle duyurulur.”

TSE Akdeniz Bölge Koordinatörlüğü:

Tel: (0242) 334 01 17 – 18 – 248 5005 – 346 6503 Faks: (0242) 248 50 06

E-Mail: antalya@tse.org.tr

TSE Isparta: Tel: 0 246 232 94 96 / dahili 122 Faks: (0246) 223 5703

E-Mail :ısparta@tse.org.tr

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.