• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

26 Ekim 2018

YALTSO, YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı’nda

Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası, Antalya Ticaret Borsası’nın düzenlediği “Sizin Oraların Nesi Meşhur?” sloganıyla yola çıktığı 9. Yöresel Ürünler Fuarı’ na katıldı.

Fuara, Yalvaç TSO adına Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Kurucu, Başkan Yardımcısı Serkan Öztürk, Yönetim Kurulu üyeleri, Ekrem Kara, Uğur Tahta, Cevat Özuğur, Nuri Çoban ve Meclis Üyesi Yasin Ünal katıldılar.

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın açmış olduğu standa yerini alan Yalvaç TSO, yöresel yiyeceklerimizden manda kaymağı, Yalvaç Hamursuzu, ekmeği, Haşhaş ezmesi ve deri ürünlerinin tanıtımını gerçekleştirdi.

TOBB Başkanı M. Rıfat Hisarcıklıoğlu, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya Belediye Başkanı Menderes Türel’in ağırlandığı standta misafirlere yöresel tatlar ikram edildi. Yalvaç TSO Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Kurucu, Hisarcıklıoğlu’na yöremize özgü deri çanta hatırası hediye etti.

Yalvaç TSO Başkanı Kurucu, fuarla ilgili olarak, “Antalya Ticaret Borsamız tarafından 2010 yılından bu yana her yıl geleneksel olarak düzenlenen YÖREX Fuarı’nı oldukça anlamlı buluyorum. Türk kültürü çok derin, çok köklü bir kültür, ülkemizin dört bir yanında dünyaya tanıtılması gereken çok önemli değerlerimiz var. YÖREX, dokuz yıldır bu amaca hizmet ediyor. Biz de Yalvaç TSO olarak yöresel ürünlerimizi daha çok kişiye tanıtmak amacıyla fuara katılım sağlamaya özen gösteriyoruz. Bölgemiz yöresel ürün yelpazesi geniş bir yer. Ancak tüm bu değerlerimizi koruma altına almamız ve ekonomik değer elde edecek şekilde dünya pazarlarına sunmamız gerek. Bunların doğru tanıtımı istihdam ve refah demek, turizmin gelişmesi demek. Oda olarak bunun çabasındayız.” dedi.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.