• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

15 Haziran 2019

WELTEW Mobilya’dan Mesleki Eğitime Büyük Destek

Ülkemizin önde gelen mobilya markalarından WELTEW Home, ticari sahadaki başarıları kadar, sosyal sorumluluk çalışmalarıyla da ön plana çıkmaya devam ediyor.

Firmanın yönetim kurulu başkanı ve aynı zamanda Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği Başkanı, hemşehrimiz Mustafa Balcı, ilçemizdeki mesleki eğitim çalışmalarına verdiği desteği önümüzdeki yıl daha da arttıracağını açıkladı.

Balcı’nın gazetemize verdiği bilgiye göre, birkaç yıldır Yalvaç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine yönelik verdiği burs desteğinin hem arttırılacağını hem de kapsamının genişletileceğini kaydetti.

Geçtiğimiz yıl sadece iki bölüme yönelik burs ve diğer desteklerin, önümüzdeki eğitim ve öğretim yılından itibaren üç bölüme çıkarılacağını kaydeden Mustafa Balcı, mesleki eğitime olan ilginin artmasını hedeflediklerini belirtti.

Bu kapsamda, geçtiğimiz yıl Mobilya ve İç Mekan Tasarımı Bölümü ile Metal Teknolojisi Bölümü öğrencilerine verdikleri burs desteğine, önümüzdeki yıl Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme Bölümü’nü de dahil edeceklerini kaydeden Mustafa Balcı, burs miktarını da öğrenci başına 100 TL’den 150 TL’ye çıkaracaklarını belirtti.

Burs desteğinin alınan üç bölümü seçen öğrencilerin tamamına verileceğini belirten Balcı, “Piyasada da aranan elemanların yetiştirildiği bu bölümlerimizi tercih eden 10. ve 11. sınıf öğrencilerimizin tamamına bu bursu vereceğiz. Burs miktarı başarı düzeyine göre daha da arttırılacaktır. Başarıya bağlı olarak öğrencilerimize çeşitli hediyeler de vereceğiz. Bunların yanı sıra okulun teknik ihtiyaçları ve teknik gezi gibi konularda da her türlü desteği vereceğiz. Yeter ki, çocuklarımız bu alanları seçsinler ve bu alanlarda kendilerini iyi yetiştirsinler. Onlara hem sektörün hem Türkiye’nin ihtiyacı var. Tüm bunların yanında, bu alanlarda okuyan çocuklarımızın ileride iş bulmaları noktasında da her türlü desteği vereceğiz. Bu alanlarda kendilerini yetiştiren çocuklarımız askerliklerini de hallettikleri takdirde, işe yerleşmeleri konusunda her türlü desteği, hem firmamızda hem sektörlerinde vereceğiz. Türkiye’mizin kalkınması için her alanda yetişmiş iyi elemanlara ihtiyacımız var. Sanayimizin daha da büyümesi, her alanda kalkınmamız için çocuklarımızın iyi yetişmesi lazım. Diğer alanlarda da iyi elemanlara ihtiyacımız var, ancak mesleki eğitim alanına daha çok destek vermemiz gerektiğini düşünüyorum.  Çocuklarımızı, gençleri bu alanda kendilerini yetiştirmek için çaba göstermeye davet ediyorum.” dedi.

Öte yandan Yalvaç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü İsmail Akça da, hemşehrimiz Mustafa Balcı’nın okullarına, öğrencilerine ve mesleki eğitime verdiği değer ve destek için çok teşekkür ettiklerini ifade ederek, meslek öğrenmek isteyen çocukları okullarını tercih etmeye davet etti.

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.