• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

27 Şubat 2017

VERGİ HAFTASI KUTLANMAYA BAŞLADI

MEDION Digital Camera

Yalvaç’ta “28. Vergi Haftası” kutlamaları Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başladı.

Kamuoyunda vergi bilincinin oluşturulması, verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının arttırılması amacıyla, ülkemizde 1990 yılından bu yana her yıl kutlanan “Vergi Haftası”nın 28’ncisi Yalvaç’ta da düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlanmaya başlandı.

Bugün saat 09.30’da Anlatan Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programa Yalvaç Vergi Dairesi Müdür vekili Talip Şahan, Yalvaç Emniyet Müdürü Tarık Korucu, Nüfus Müdürü Halil Akpınar, Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Nuri Dirik, ilçemizdeki Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler, Ziraat Odası ve Muhtarlar Derneği başkanları ve Yalvaç Vergi Dairesi personeli katıldı. Buradaki törenin ardından Yalvaç Vergi Dairesi Müdür vekili Talip Şahan makamında kutlamaları kabul etti.

Vergi Haftası ile ilgili bilgi veren Yalvaç Vergi Dairesi Müdür vekili Talip Şahan “28. Vergi Haftası etkinliklerimiz başladı. Bu kapsamda ilçemizde başta Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız olmak üzere, mükelleflerimizin bağlı olduğu esnaf odaları ile mükelleflerimiz iş yerlerinde ziyaret edilecek. Ayrıca Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği yapılarak vergi bilincini geliştirme eğitimleri verilecek. Okullarımıza vergi haftası ile ilgili çeşitli afişler asarak çocuklarımıza küçük yaşlarından itibaren verginin önemini anlatacağız” dedi.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.