• MODA YAPI

logo

03 Mayıs 2017

VE BEKLENEN BAŞARI GELDİ… KAB Ortaokulu YALVAÇ BİRİNCİSİ

Yalvaç Kaymakam Abdurrahman Bey Ortaokulu, başarılarına bir yenisini daha ekledi. Geçtiğimiz hafta yapılan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş” kısa adıyla TEOG sınavında alınan ilk sonuçlara göre Yalvaç KAB Ortaokulu 77,34’lük ortalaması ile ilçe birincisi oldu.

Eğitim-Öğretim faaliyetlerinin yanında sosyal ve kültürel faaliyetleri ile de adını sıkça duyuran Kaymakam Abdurrahman Bey Ortaokulu, diğer okullardan gelen sonuçlar da dikkate alındığında ortaya çıkan tabloya göre 77,34 ortalama ile TEOG sınavında ilçemizde birinciliğe yerleşti.

Okul Müdürü Süleyman Özcan, TEOG sınavında alınan bu başarılı sonuç ve diğer çalışmaları hakkında çeşitli bilgiler verdi.

Kaymakam Abdurrahman Bey Ortaokulu’nun TEOG sınavında ulaştığı bu başarının tesadüf olmadığını belirten Müdür Özcan, “Öncelikle, ulaştığımız bu başarı, uyum içinde çalışan fedakar öğretmenlerimiz, personelimiz, başarıyı hedef alan kıymetli öğrencilerimiz, onları her koşulda destekleyen aileleri ve her türlü çalışma ortamını, teknik desteğini sağlayan yardımcılarımındır. Bu başarılı sonuçların devamı için aynı şekilde çalışarak okulumuzu daha yükseğe taşıyacağız” dedi.

Öğretmenlerin derslerde ve DYK kurslarındaki özverili çalışmaları sayesinde sınavlara hazırlanan öğrencilerin başarıyı yakaladığını belirten Özcan, “Okulumuzda açılan DYK Yaz Kurslarına ilçemizdeki tüm okullardan öğrencilerimiz katıldı ve Yalvaç KAB Ortaokulu öğretmenleri kurslara gelen tüm öğrencileri kendi okulunun öğrencisi gibi ilgilenerek tüm Yalvaç’ın başarısı için özveri ile fedakarca çalıştılar. Bizler kadro olarak tüm öğrencilerimizin derdini, kendimize dert bildik, birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için anlayışı ile çalışmalarımıza devam ettik ve bundan sonra da bu anlayışla çalışmalara devam edeceğiz” dedi.

Kaymakam Abdurrahman Bey Ortaokulu’nun sene başından beri yaptıkları faaliyetlere değinen Okul Müdürü Süleyman Özcan şu bilgileri verdi:

“Okul olarak tek hedefimiz öğrencilerimizin sadece akademik başarıyı yakalaması değildir. Akademik başarının yanında, onların yarınlarda kendi ayakları üzerinde kalmalarını sağlayacak bilimsel, kültürel, sportif becerilerini geliştirmek, ahlaki, milli ve dini değerlerimizi unutturmadan eğitim-öğrenim hayatını başarıyla sürdürmelerini sağlamaktır. Bu hedeflerle 32 farklı kültürel ve sosyal çalışma yaptık.

Okulumuz Badminton takımı Şubat ayında yapılan turnuvada Isparta Badminton şampiyonluğu,  Badminton Türkiye Bölge üçüncülüğü başarısını elde ederken, Futbol takımımız ise Yalvaç ikinciliğini kazandı. Okulumuzda her yıl gelenekselleşen Aşure günümüzden,  etli pilav gününe kadar pek çok etkinliği başarı ile gerçekleştirdik. Oluşturduğu folklor ekibimiz ile öğrencilerimize folklorik zenginliğimiz yanında müziksel zenginliklerimiz de kavratılmaktadır.

Okulumuzda üç yıldır geleneksel olarak düzenlediğimiz  “Bilim Şenliği”miz bu yıl 16-17 Mayıs 2017 tarihlerinde 4006 Tübitak Bilim Fuarı ile işbirliğiyle gerçekleştirecek. Ayrıca aynı tarihlerde okulumuz bahçesinde Resim Sergisi ve Kermesli Bahar Şenliği düzenleyeceğiz.  22-23 Mayıs 2017 tarihlerinde sergilemeyi düşündüğümüz iki farklı tiyatro gösterimiz var. Önümüzdeki günlerde gerçekleştireceğimiz bu etkinliklerimize tüm Yalvaç halkımızı bekliyoruz. Gelin çocuklarımızın gerçekleştireceği bu güzel çalışmaları izleyerek onlara destek olun”.

Bunlardan başka, okul bünyesinde bulunan Özel Eğitim Sınıfı öğrencilerine yönelik olarak ilçemiz Masal Parkında ve Kent Ormanında çeşitli etkinlikler yapılarak, onlara farklı bir gün yaşatacaklarını ifade eden Müdür Özcan, “Okulumuzun hem akademik, hem de sosyal ve kültürel başarısında emeklerini esirgemeyen öğretmen arkadaşlarıma, personelimize, öğrencilerimize ve velilerimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

2

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.