logo

04 Mayıs 2021

Vatandaşlar, koyun sürülerinin pisliğinden şikayetçi

Yalvaç’ta birçok mahallede, vatandaşlarımızın koyun sürülerinin bıraktığı pislikten şikayetçi olduklarını ifade ettiler.

Çeşitli koyun sürüsü sahiplerinin mahalle içlerinden geçerek hayvanlarını otlattığını belirten vatandaşlar, “Sürü sahipleri, mahalle içlerinden, sokak aralarından geçerek sürülerini otlatmaya götürüyorlar. Getirip götürürken, hayvanların bıraktıkları dışkılarıyla yollarımız adeta dolmakta ve inanılmaz kötü bir pislik ve koku oluşumu gerçekleşmektedir.

Hayvan sahiplerinin sürülerini beslemelerine diyeceğimiz bir şey yok, ama bunun yapılacağı yer şehrin içi değildir. Konuyu defalarca belediye yetkililerine, belediye başkanına kadar ilettik. Ceza kesiyoruz deyip olayı kestirip atıyorlar. Yasak olan bir şeyin yapılmasını engellemek yerine, ceza kestik diyerek bizlerin savuşturulması ne kadar doğrudur? Hayvan besleyip yetiştiriciliği ile uğraşan üreticilerin mahalle içinde, evlerde besicilik yapmasına nasıl izin veriliyor? Belediyemizden, kaymakamlıktan bu soruna çözüm üretmelerini istiyoruz. Havaların da ısınmasıyla hem pislik hem de kötü koku nedeniyle çok sıkıntı yaşıyoruz. Lütfen bu konuya artık çözüm üretilsin.” dediler.

Bizler de vatandaşlarımızın haklı yakınmasını aktarıyor, yetkililerin çözüm üretmesini diliyoruz.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.