• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

VALİ GÜNAYDIN’dan YALVAÇ’ta KÖY ZİYARETLERİ

Isparta Valisi Şehmus Günaydın’ın her ay bir ilçede yaptığı muhtarlar toplasının Haziran ayı adresi Yalvaç oldu. Vali Günaydın’la birlikte İl Genel Meclisi Başkan ve üyeleri ile, çeşitli dairelerin il müdürleri, il özel idare yetkilileri de ziyarette hazır bulundu.

Dün saat 11.00 sıralarında Yalvaç Öğretmenevi’ne gelen Vali Günaydın’ı Kaymakam Aytekin Yılmaz, Belediye Başkanı H. Hilmi Tütüncü ve diğer daire amirleri karşıladı. Daha sonra Öğretmenevi Toplantı Salonunda ilçemizde görevli mahalle ve köy muhtarlarıyla bir araya gelen Vali Şehmus Günaydın, muhtarlara tek tek söz vererek talep ve önerilerini dinledi. Toplantıda muhtarlar, yapılan hizmetlerden dolayı Vali Günaydın’a vatandaşlar adına teşekkür ederek görüş alışverişinde bulundular.

“BİZİM VAR OLMA SEBEBİMİZ VATANDAŞLARIMIZA HİZMET ETMEK”

Muhtarlar toplantısındaki konuşmasında gerçekleştirilen hizmetlere değinen Vali Günaydın, sözlerine “Vatandaşlarımızın hizmetin en iyisine layık olduğuna inanıyoruz, bizim var olma sebebimiz tüm vatandaşlarımıza, ülkemize ve milletimize hizmet etmektir. Bizler vatandaşlarımızın bir eksiğini giderdiğimizde bundan mutlu olan insanlarız” diye başladı.

“HEDEFLERİMİZİ GERÇEKLEŞTİRİYORUZ”

Konuşmasında daha önceki toplantılarda koydukları hedefleri tek tek gerçekleştirdiklerinin altını çizen Vali Günaydın, toplam 420 km olan köy grup yollarının geçen yıl hedeflenen 200 km.’sini de aşarak 212 km. sıcak asfalt kaplandığını, geri kalan 208 Km’nin de bu yıl tamamlanacağını ifade etti.

Köylere 2018’de 20 Milyon Parke Taşı

Vali Günaydın, “Hedefimiz 2023 yılına kadar bütün köy yolarını sıcak asfalt kaplamak. Önümüzdeki yıl bunun çalışmalarına başlayacağız” dedi. İçme suyunu için pompaj kullanan köylerin elektrik enerjisi yerine güneş enerjisine geçişi için hedeflenen 116 köyün büyük bir kısmında bunu tamamladıklarını aktaran Vali Günaydın ayrıca köylere bu yıl için 20 Milyon parke taşı dağılacağını söyledi. Toplantının ardından Yalvaç Antik Kent Lisesi Uygulama Oteli’nde kendileri için hazırlanan yemeğe katılan Vali Günaydın ve beraberindekiler buradan köy ziyaretlerine geçti.

KÖYLERDE VATANDAŞLA BULUŞMA

Muhtarlar toplantısı sırasında köylerin isteklerini dinleyen Vali Günaydın, Terziler, Ayvalı, Körküler, Mısırlı ve Kırkbaş köylerini ziyaret etti. Vali Şehmus Günaydın ve beraberindekiler köylerde vatandaşlarla bir araya gelerek talep ve önerileri dinledi, iletilen konularla ilgili beraberinde bulunan yetkililerden derhal çalışma yapmalarını istedi.

Vali Günaydın Mısırlı’da Düğüne Katıldı

Köy ziyaretlerinde her zaman olduğu gibi öncelikli olarak kadınları dinleyen Vali Günaydın köylerde yaşlılarla da yakından ilgilendi, çocuklara hediyeler verdi. Mısırlı Köyü’nde genç bir çiftin düğün törenine de katılan Vali Şehmus Günaydın davul ve zurnayla karşılandı. Genç çifti tebrik eden Vali Günaydın çifte ömür boyu mutluluklar diledi. Vali Günaydın ve beraberindekiler temaslarını tamamladıktan sonra akşam saatlerinde Yalvaç’tan ayrıldılar.

 

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.