• MODA YAPI

logo

05 Şubat 2018

VALİ GÜNAYDIN’DAN EĞİTİM MESAJLARI

Vali Şehmus Günaydın, 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı 2. döneminin başlaması dolayısıyla eğitim toplantısı düzenledi.

Muhtarlar, Okul Müdürleri ve Okul Aile Birliği Yöneticilerinin hazır bulunduğu toplantıda Vali Günaydın, 2. dönem başlangıcında okullarda ve çevresinde alınacak tedbirleri anlatarak velilerin ve muhtarların taleplerini dinledi.

 

“ÖĞRENCİLER MAHALLESİNDE OKUMAYA DEVAM EDECEK”

Sözlerine, yaklaşık 81 bin öğrencinin ders başı yaptığı Isparta’da öğrencilerin her türlü tehlikeden korunmaları için tüm kesimlere önemli görevler düştüğünün altını çizerek başlayan Vali Günaydın, eğitim öğretim dönemi başlangıcında yapılan “Her öğrencinin mahallesinde okula gitmesi” çalışmasının büyük fayda sağladığını ve uygulamanın devam edeceğini belirtti.

 

“MADDE BAĞIMLILIĞIYLA HIZ KESMEDEN MÜCADELEYE DEVAM EDİLECEK”

Eğitim dönemi başlangıcında olduğu gibi 2. dönemde de madde bağımlılığıyla sıkı bir şekilde mücadele etmeye devam edeceklerini söyleyen Vali Günaydın, okullarda öğrencilerle birlikte ailelere bu konuda eğitim vermeye devam edileceğini ve yapılan çalışmalarla çok ciddi mesafe alındığını belirtti.

 

“SİGARA SATIŞLARI DAHA SIKI DENETLENECEK”

Vali Günaydın, “Artık madde bağımlılığı ülkemiz için bir tehlike olmaktan çıkıp tehdit haline geldi. Emniyet güçlerimizin yaptığı operasyonların başarısı 2017 yılının birinci ayına göre 2018 yılında yüzde 400’lere varan oranlarda artmış durumda. Esas olan, gençlerimiz bu illete bulaşmadan önce gereken tedbirleri almak. Uyuşturucuyla mücadele topyekûn yürütülmesi gereken bir mücadeledir. Eğer 11-12 yaşındaki çocuklarımız bakkaldan adet sigara alabiliyorsa bunun müsebbibini bulup gereken yasal yaptırımı mutlaka vermeliyiz. Bu konuda hiç toleranslı olmayacağız ve yaptırımların en ağırını uygulayacağız.” dedi.

 

“METRUK BİNALAR DEVAMLI KONTROL EDİLECEK”

Konuşmasına “Ülkemizin geleceği için çocukları ve gençleri mutlaka bu illetten uzak tutmalıyız.” diye devam eden Vali Günaydın, okul çevresinde bulunan metruk binaların muhtarlar, okul müdürleri ve nöbetçi öğretmenler tarafından da belirli aralıklarla kontrol edilerek şüpheli herhangi bir durumda güvenlik güçleri ile irtibata geçilmesini istedi.

 

“ÖĞRENCİ SERVİSİ KONTROLLERİ SÜRECEK”

Okul servisleri konusunda Emniyet birimleri tarafından gerekli denetimlerin sıklıkla yapıldığını da değinen Vali Günaydın, bunun yanında okul yöneticilerinin de öğrenci servislerini geliş gidiş saatlerinde kontrol etmesinin faydalı olacağını söyledi.

 

“FEDAKÂRLIK YAPMAMIZ GEREKİYORSA YAPACAĞIZ”

Vali Günaydın konuşmasının sonunda ise, “Bu ülkenin yarınlarını daha ileriye taşıyacak kadroları yetiştirmek için çocuklarımıza iyi bir eğitim-öğretim vermeliyiz. Fedakârlık yapmamız gerekiyorsa yapacağız. Diğer ülkelerle rekabet edebilmemiz için avantajımız olan genç nüfusumuzu iyi eğitmemiz lazım. Bu sebeple eğitim yatırımlarımız hız kesmeden ve artarak devam edecek.” dedi.

 

“2017-2018 EĞİTİM- ÖĞRETİM DÖNEMİ 2. YARIYILI BAŞLADI”

Eğitim toplantısının ardından bugün de Vali Şehmus Günaydın, 2. yarıyılın ilk ders gününde 15 Temmuz’un kahraman Şehitlerinden olan Şehit Polis Memuru Akif Altay ve Şehit Tevhit Akkan’ın isimlerinin verildiği ilkokul ve liseyi ziyaret ederek öğrencilerle bir araya geldi.

İlk ders gününde sınıfları ziyaret eden Vali Günaydın, öğrencilerle sohbet ederek derslerinde başarılar diledi. Vali Günaydın öğretmenlerle de bir araya gelerek önerileri dinledi.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.