• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

Vali Günaydın Okul Müdürleriyle Bir Araya Geldi

Vali Şehmus Günaydın, ortaokul ve lise müdürleriyle yaptığı değerlendirme toplantısında önemli mesajlar verdi. Okullarda alınan güvenlik önlemlerinin ve ilave tedbirlerin konuşulduğu toplantıda Vali Şehmus Günaydın uyuşturucuyla mücadelede okulların büyük bir öneme sahip olduğunu belirterek okul yöneticilerine büyük görevler düştüğünün altını çizdi.

Vali Günaydın yaptığı konuşmada eğitim öğretim yılı başlangıcında yapılan toplantılarda gündeme gelerek alınan asayiş tedbirlerin uygulanmasında, bazı aksaklıklar yaşandığını söyleyerek, kurumların koordineli bir şekilde herhangi bir aksaklığa yol açmadan tedbirleri eksiksiz bir şekilde uygulamalarını istedi.

“TEDBİRLERİN UYGULANMASINDA ASLA TAVİZ VERMEYECEĞİZ”

Okul müdürleri ile yapılan toplantıda Vali Günaydın şunları söyledi: “Hepimizin ortak amacı geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın her türlü tehlike ve riskten korunması için tedbirler almaktır. Alınan tedbirlerin uygulanmasını gözlemleyen okul müdürlerimizin düşünceleri ve önerileri bizim için çok önemli. Alınan tedbirlerin uygulanmasında asla taviz vermeyeceğiz. Çocuklarımızı ve gençlerimizi risklerden korumadığımız takdirle ilerleyen zamanlarda toplum olarak sıkıntılar yaşayabiliriz. Bu sebeple olayı bir bütün olarak ele alıp tüm kurumlar olarak ortak çalışmalıyız”

“SİGARAYA SIFIR TOLERANS”

Konuşmasında sigara tehlikesine de dikkat çeken Vali Günaydın sigara içmenin yasak olduğu alanlarda hiç kimsenin sigara içmemesini ve buna bütün görevlilerin de azami dikkat etmesini istedi. Vali Günaydın, “Sigaraya sıfır tolerans! Hiçbir şekilde okul bahçesinde ve yasak alanlarda sigara içilmesine müsaade edilmeyecek buna okul çalışanlarımızda özellikle dikkat edecek” dedi.

“GÜÇLÜ TEDBİRLER ALMAK ZORUNDAYIZ”

Gençlerimizin her alanda kendilerini yetiştirebilmesi için en büyük destekçileri bizleriz diye konuşan Vali Günaydın, madde bağımlılığı konusunda 2018 yılında çok önemli çalışmaların yapılacağını söyledi. Vali Günaydın, “Gençlerimizi bağımlılıktan korumak için güçlü tedbirler almak zorundayız. Bunun yanı sıra daha etkili ve kapsayıcı olan önleyici tedbirler de almak zorundayız. Bu tedbirlerin en etkili merkezlerinden biri de okullarımızdır. Çocuklarımız ve gençlerimizle birlikte ailelerimizi de bilinçlendirmek zorundayız. Bu toplumsal sorunu bir bütün olarak ele alıp topyekûn mücadele etmemiz gerekiyor” dedi.

“CEP TELEFONUNA DİKKAT”

Milli Eğitim Bakanlığı’nın cep telefonu ile ilgili ortaya koyduğu tüm tedbirlerin okul müdürleri tarafından uygulanmasını isteyen Vali Günaydın, “Bakanlığımızın ve Valiliğimizin okullarımızda çocuklarımızın korunmasına yönelik tedbirlerini uygulayacak olan sizlersiniz.

Hiçbir okulda bu tedbirlerin göz ardı edilmesine müsaade etmeyeceğiz. Müdürlerimiz yanlış olan her olaya okullarımızda müdahale edecek. Bu sizin asli görevinizdir.” dedi.

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.