• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

27 Mart 2017

UYSAL: Beka Sorunu olan Cumhurbaşkanıdır, Devlet Bahçelidir…

g4

16 Nisan 2017 tarihinde yapılacak Anayasa Değişikliği Halkoylaması için “Hayır” kampanyası yürüten Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal bugün Yalvaç’a geldi.

Demokrat Parti ilçe başkanlığınca düzenlenen “HAYIR” mitingine  CHP Isparta Milletvekili İrfan Bakır, Eski DYP Isparta Milletvekili Ertekin Durutürk, CHP ilçe teşkilatı ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Yalvaç Çınaraltı Demokrasi Meydanı’na saat 11.30 sıralarında gelen Uysal burada yaptığı konuşmada, anayasa değişikliği ile ilgili görüşlerini açıkladı. Yapılmak istenen değişiklikle tek adam rejimi kurulmaya çalışıldığını belirten Uysal, “1946 yılında kurulan Demokrat Parti ilk kongresinde açıkladığı tarihi manifesto ile parti devletine, milli şefliğe itiraz etmiş bir partidir. Bugünkü iktidar sahiplerinin yapmak istediği de tek adam rejimidir, parti devletidir.” diyerek tek adam rejimine karşı olduklarını ifade etti.

DP Lideri Uysal, Şener Şen’in Banker Bilo  filmini hatırlatarak” Sizi Avrupa’ya götüreceğim’ diyerek vatandaşlarımızın kamyonun kasasına doldurulup gecekondu semtine bırakıldığı gibi, bir yandan  Avrupa Birliği ile müzakere ediyoruz, bir yandan ülkemizi vesayetlerden kurtaracağız derken şimdi ülkeyi  Katar Limanına, Madagaskar Limanına demir attırdılar” dedi. Demokrat Parti lideri Uysal’ın konuşmasından bazı bölümler:

Akladığınız Bakanların dosyalarını da getirin meydanlara

“Yolsuzlukla mücadele edeceğiz dediniz, suçüstü yakalanmış bakanlarınızı mecliste aklama yoluna gittiniz. Şimdi sayın Cumhurbaşkanı diyor ki ‘Avrupa Birliği’ni de 16 Nisan’dan sonra referandumla milletin önüne getireceğiz’… Peki getirin ona da eyvallah getirin. Sizden bir ricamız var, suç ortağı olarak aklamaya çalıştığınız bakanlarınızın dosyalarını da getirin meydanlara da milletimiz onların da vizesini versin.

Aklımızla dalga geçiyorlar, 15 yıldır ülkeyi kim yönetiyor?

Türkiye’nin demokrasisini geliştirmek durumundayız. İfade edildiği gibi vesayetle mücadele edeceğiz diyenler, bir kişinin vesayetini kurumsal hale getirmek için Türkiye’nin önüne Cumhurbaşkanlığı sistemi adı altında dünya siyaset literatüründe genel geçer hiçbir çerçeveye oturmayan bir sistemi ortaya koydular. Yerli ve milli olacakmış, başka ülkelerin sistemine benzemeyecekmiş, peki benzemesin şekli, ama esası benzesin.  Demokrasilerin esası nedir?  Hiçbir gücün bir erkin, bir kuvvet unsurunun elinde birleşmemesidir, ne yürütmenin, ne yasamanın, ne yargının elinde birleşmemesidir.

Seçilme yaşı akıl baliğ düzeyine inecek

Geçen sefer 25‘e indirdikleri seçilme yaşını şimdi de 18’e indiriyorlar, bir dahaki sefere akıl baliğ düzeyine inecek haberiniz olsun. İnsanımızın aklıyla dalga geçiyorlar. 18 yaşında üniversitelerden mezun ettiğiniz insanlar iş bulamazken, analar babalar evlatlarının geleceğinden endişe ederken aklımızla dalga geçercesine diyorlar ki ‘gençlerimizin önünü açıyoruz’… “

Demokrat Parti lideri Uysal ve beraberindekiler konuşmanın ardından Çınaraltında Eski DYP Milletvekili Ertekin Durutürk, CHP Isparta Milletvekili İrfan Bakır ve vatandaşlarla sohbet etti. Uysal, daha sonra Eğirdir ve Isparta’daki programlarına katılmak üzere Yalvaç’tan ayrıldı. Ayrıntılar ÖZYALVAÇ’ta…

g3

g1

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.