• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

27 Haziran 2018

UYAR: Halkımız Verdiği Destekle Yapısal Değişimin Önünü Açtı

Hafta sonu yapılan 24 Haziran Milletvekili Genel Seçimi ile Cumhurbaşkanlığı Seçiminin sonuçları değerlendirilmeye devam ediyor. Bu konu ile ilgili olarak Ak Parti Yalvaç İlçe Başkanı Hayri Uyar da konuştu.

Gazetemize yaptığı açıklamada seçimin sonucunda halkımızın yeni yönetim sistemine güçlü bir şekilde destek vererek yapısal değişimin önünü açtığını ifade eden Uyar, “24 Haziran seçimlerinin ülkemize, Isparta’mıza ve güzel Yalvaç’ımıza hayırlar getirmesini temennin ediyorum. Seçimlerin kazasız, belasız, kavgasız gürültüsüz geçmesi bizleri en çok sevindiren tarafıdır” dedi.

24 Haziran seçimlerinde insanların sadece cumhurbaşkanını, milletvekillerini değil aynı zamanda kendi geleceklerini, torunlarının geleceklerini belirleyen tercih yaptıklarını belirten Uyar, “Ülkemizin kalkınmasını istemeyen dışarıdaki ve içerideki “şer odakları” ve emperyalistler bütün güçleriyle ülkemizi zora sokmak için ellerinden geleni yapmışlardır. Ama halkımızın yaptığı tercih onlara karşı verdiği en iyi, en güzel cevap olmuştur” dedi.

Yeni uygulamaya konacak olan Cumhurbaşkanlığı Yönetim Sistemi’ne halkın son seçimde de güçlü bir destek verdiğinin bildiren Uyar, “Seçmen, verdiği bu destekle yapısal değişimin önünü açmıştır. Milletimiz yaptığı tercihle Cumhur İttifakı’na da destek vererek ittifakın ülkemizin geleceğindeki rolünü bir kere daha teyit etmiştir. Bu seçimin kazananı Türkiye olmuştur. Herkesi canı gönülden tebrik ediyorum” dedi.

Seçimlere katılım oranının çok yüksek olduğunu belirten Uyar, “Halkımızın seçimlere gösterdiği yüksek ilgi ile de herkese demokrasi mesajı verdiğine inanıyorum. Yapılan bu seçimlerden sonra

– Ekonominin canlılık kazandığı,

– İşsizliğin iyileştirildiği,

– Yapısal reformların gerçekleştiği,

– Bürokrasinin azaldığı,

– Bürokratların değil siyasilerin etkin olduğu bir dönemin yaşanacağı ve bütün bunların önümüzdeki dönemde halkımıza pozitif yansıyacağı,

– İlçemize, köylerimize daha güzel, daha iyi hizmetlerin getirilebileceği yönünde çalışmaların yapılacağı umuduyla, tüm halkımıza, yönetim kademelerimize, kadın ve gençlik kollarımıza, üyelerimize, delegelerimize eski ilçe ve belediye başkanlarımıza, il genel meclisi üyelerimize, belediye meclisi üyelerimize katılımları, katkıları ve tercihlerinden dolayı teşekkür ederiz.

Ayrıca Cumhur İttifakı’nda yer almaları nedeniyle MHP Isparta İl Başkanı İsa Yalçın’a, yönetim kademelerine, üyelerine, milletvekili adayı Sayın Basri Sönmez’e ve MHP Yalvaç İlçe Başkanı Sayın Ali Osman Sönmez’e ittifaka katkılarından dolayı çok teşekkür eder, saygılarımı sunarım” dedi.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.