• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

04 Aralık 2017

UYAR: ENGELLERİ KALDIRMAK HEPİMİZİN GÖREVİ

Ak Parti Yalvaç İlçe Başkanı Hayri Uyar, her yıl 3 Aralık’ta kutlanan Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Ak Parti’nin kurulduğu günden itibaren engelli vatandaşlarımızın sorunlarına çözüm üretmek, hayat standartlarını yükseltmek, istihdama katılmalarını sağlamak, onların biraz olsun tebessüm edebilmelerine vesile olabilmek için birçok önemli çalışmalara imza attığını ifade eden Uyar, “Engellilerin yaşadıkları sorunlar sadece kendilerinin değil, ailelerinin, çevrenin, toplumun ve tüm insanlığın ortak bir sorunudur ve bizlere düşen görev onların önündeki engelleri ortadan kaldırmak olmalıdır”dedi. İlçe Başkanı Uyar’ın mesajı:

“3  Aralık “Dünya Engelliler Günü” nedeniyle Toplumun ayrılmaz bir parçası olan engelli kardeşlerimizi sadece bir günde hatırlamak yerine her daim onların önündeki engelleri kaldırmak suretiyle engelsiz günler yaşatmak hepimizin en başta görevi olmalıdır.

Hepimizin bir engelli adayı olduğunu hiç bir zaman unutmamalıyız. Onları da üretken fertler haline getirip kendi kendilerine yetebilecek özgüvenlerini kazandırmak hem resmi hem de sivil kuruluşların sorumlulukları arasında yer almalıdır.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü; Bizlere engelli kardeşlerimize nasıl faydalı olabileceğimiz hususunu hatırlatan özel bir gündür. Partimiz kurulduğu günden itibaren engelli vatandaşlarımızın aşılamaz gördükleri sorunların aşılmasında elimizden ne geliyorsa hiç çekinmeden yardımcı olmuştur ve bundan sonra da böyle olacağının bilinmesi isterken tüm engelli kardeşlerimizin bu günlerini tebrik eder, saygılarımı sunarım.”

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.