• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

05 Mayıs 2020

Üniversite sınavları bu yıl ilçelerde de yapılsın

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 4 Mayıs Pazartesi akşamı normalleşme takvimi çerçevesinde, üniversite sınavlarının 27-28 Haziran 2020 tarihlerine çekileceğinin açıklanmasının ardından, yurt genelinde sınava girecek öğrenciler ve aileleri tepki gösterirken; ilçemizden konuyla ilgili farklı bir öneri geldi.

Sınava girecek öğrencilerimizin, sınavın öne çekilmesi nedeniyle yaşadıkları psikolojik baskı ve seyahat nedeniyle yaşanabilecek sağlık risklerinin önüne geçilebilmesi bakımından, bu yıla özel olarak, üniversite sınavlarının imkanı olan tüm ilçe merkezlerinde yapılması önerisi getirildi.

Sınav nedeniyle öğrencilerin ilçelerden illere gidecekleri, illerde de ilçelerden gelen öğrenciler ve aileleri nedeniyle yoğunluk yaşanacağını belirten bir kısım öğrenci ailesi ile eğitimciler, sınavların bu yıl için ilçelerde yapılmasını önerdiler.

Tüm ilçelerde üniversitelere bağlı yüksekokul ya da yüksekokullar olduğunu belirten öğrenci aileleri ve eğitimciler, “Bu şartlar altında, hem öğrenciler hem aileleri hem eğitimciler ve diğer vatandaşlarımızın salgın riski altına girmemesi, bunun yanında öğrencilerimizin bulundukları ilçelerde sınava girmelerinin psikolojik gerginliklerinin azaltılması bakımından katkısı olacağı düşüncesiyle bu yıl için sınavlar ilçe merkezlerindeki yüksekokullarda yapılabilir. Bu hususta, hızlı bir biçimde karar alınırsa, yaklaşık elli gün sonra yapılacak sınavlara tüm kurumlarımız hazırlığını yapabilir. Seyahat nedeniyle ortaya çıkacak risk de bertaraf olacaktır. Bu önerimizin yetkili mercilerimiz ve sayın cumhurbaşkanımız tarafından değerlendirilmesini istiyoruz.” dediler.

Biz de velilerimiz ve eğitimcilerimizin bu haklı talebini ilgililerin dikkatine sunuyoruz.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.