• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

10 Kasım 2016

ULU ÖNDER ATATÜRK’ü ÖZLEMLE ANDIK

yalvac_10_kasim_ata

 

78 yıl önce bugün aramızdan ayrılan Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk sevgi, saygı ve özlemle anıldı.

Anlatan meydanındaki anma törenine Kaymakam Ahmet Süheyl Üçer, Belediye Başkanı H.Hilmi Tütüncü, kamu kurum amirleri, siyasi partilerin ilçe başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Yalvaç ilçe merkezindeki okulların yöneticileri ile 10’ar öğrencinin bayrak ve flamalarıyla saat 08.40’da meydanda yerini almasıyla başlayan törende ilk olarak Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı çelenkleri Atatürk anıtına sunuldu. Saat 09.00’da iki dakikalık saygı duruşu yapılırken siren çaldı, ardından İstiklal Marşımız okundu ve bu sırada meydanda bulunan gönderdeki bayraklar yarıya indirildi.

Çelenk sunma töreninin ardından Atatürk’ü Anma törenleri Yalvaç Öğretmenevi’nde yapılan etkinliklerle sürdü. Yalvaç Atatürk Anadolu Lisesi’nce hazırlanan programda günün anlam ve önemi üzerine konuşmalar yapıldı, şiirler okundu. Atatürk’ten anıların ve Atatürk İlkelerinin hatırlatıldığı programda bir de oratoryo gösterisi sunuldu, ardından türküler okundu. Resmi çelenk sunumundan sonra Yalvaç CHP ve Yalvaç ADD yöneticileri de kendilerine ait çelenkleri Atatürk Anıtı’na sundular.

Ayrıca tüm okullarda da, okul öğrencilerinin hazırladığı Atatürk’ü Anma etkinlikleri gerçekleştirildi.

 

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.