logo

10 Kasım 2023

Ulu Önder ATATÜRK’ü Özlem ve Minnetle Anıyoruz

Kurtuluş Savaşımızın önderi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 85. yıldönümünde sevgi, saygı ve özlemle anıyoruz.

10 Kasım Atatürk’ü Anma programı Yalvaç Anlatan Meydanı’nda bugün saat 08.55’te başladı. Kaymakam Haluk Şimşek, Cumhuriyet Başsavcı vekili Burak Özer, Belediye Başkanı H.Hilmi Tütüncü, tüm daire amirleri, siyasi parti ilçe başkanları, çeşitli sivil toplum kuruluşları temsilcileri, orta dereceli okullarımızdan öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Anlatan Meydanındaki anma programında ilk olarak Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı çelenkleri Atatürk Anıtına sunuldu. Saatler Atatürk’ün ölüm saati olan 09.05’i gösterdiğinde sirenlerin çalmasıyla birlikte iki dakikalık saygı duruşu yapıldı ve ardından İstiklal Marşımız okundu. Bu sırada anıttaki bayrak direklerindeki bayraklar öğrenciler tarafından yarıya indirildi. Böylece buradaki anma programının ilk bölümü sona erdi.

Yalvaç Fatih İlkokulu tarafından hazırlanan 10 Kasım Atatürk’ü Anma programı daha sonra Fen Lisesi Konferans Salonunda devam etti. Buradaki programda da ilk olarak saygı duruşu yapıldı ve ardından İstiklal Marşımız okundu. Fatih İlkokulu Müdür Hayati Yeler’in günün anlam ve önemini yaptığı konuşmanın ardından Atatürk konulu sinevizyon gösterisi sunuldu. Fatih İlkokulu öğrencilerince okunan 10 Kasım adlı şiirlerin okunmasının ardından “Benim Adım Mustafa” adlı oratoryo sunuldu ve şiirlerin okunmasıyla buradaki program da sona erdi.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.