• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

11 Kasım 2016

TYÇP Kapsamında Yalvaç Milli Eğitime 6 İşçi Alınacak

İŞKUR İl Müdürlüğü ile Isparta İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen TYÇP kapsamında il genelinde 43, ilçemizde 6 işçi geçici olarak istihdam edilecek.

 

Noter çekilişi ile belirlenecek işçi alımı için müracaatlar 11-20 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Kura çekimi ise 23 Kasım tarihinde Isparta Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonu’nda yapılacak.

 

İşte konuyla ilgili olarak İŞKUR’dan yapılan açıklamanın tam metni:

 

İl Müdürlüğümüz ile Isparta İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde, Toplum Yararına Program düzenlenecek olup, NOTER çekilişi aşağıda belirtilen tarih ve saatte yapılacaktır.

 

Programa katılmak isteyen kişilerin Isparta Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne Program için son başvuru tarihinden önce gelerek veya www.iskur.gov.tr internet adresinden iş arayan kaydı yaptırmaları ve mülakat/seçme işlemleri için belirtilen yer, tarih ve saatte hazır bulunmaları gerekmektedir.

 

TOPLUM YARARINA PROGRAM KATILIM ŞARTLARI

 

  1. Kuruma kayıtlı işsiz olmak; TYP’ye başvurduğu tarihte kişinin Kuruma kayıtlı olmasını ve SGK sistemi üzerinden yapılacak sorgulamasında, çalışıyor kaydının olmamasını ifade eder. (5510 sayılı Kanunun 4. Maddesinde b fıkrasının 4. bendindeki tarımsal faaliyette bulunanlar ile aynı Kanundaki EK-5 tarım veya orman işlerinde hizmet akdiyle süreksiz olarak çalışanların sigortalılığı kapsamında olan kişilerin, SGK girişi yapıldığında sigortaları SGK tarafından kesildiğinden TYP’ye başvuru yapmalarında ve programa katılmalarında herhangi bir engel bulunmamaktadır.) Kuruma kayıtlı olduğu hâlde TYP düzenlenen alanda ve konuda çalışma izni belgesi olmayan yabancılar ile iş akdi askıda olan mevsimlik işçiler TYP’ye katılamazlar.

 

  1. 18 yaşını tamamlamış olmak; TYP’ye başvurduğu tarihte kişinin 18 yaşını tamamlayarak 19 yaşından gün almış olmasını ifade eder.

 

  1. Emekli ve malul aylığı almamak; TYP’ye başvurduğu tarihte kişinin SGK sistemi üzerinden yapılacak sorgulamasında emekli ve malul aylığı almamasını ifade eder. İş göremezlik ödeneği alanlar TYP’ye katılabilir.

 

  1. Öğrenci olmamak (açık lise, açık öğretim öğrencileri hariç); TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla kişinin açık öğretim dışında herhangi bir resmi ya da özel eğitim kurumunda öğrenci olmamasını ifade eder. Uzaktan eğitim alanlar TYP’ye katılamaz.

 

Katılımcılar için TYP’den yararlanma süresi, on iki ay içerisinde ayrı ayrı olarak veya bir defada en fazla dokuz aydır. Dokuz aylık süre, kişinin TYP kapsamındaki bir programdan yararlanmaya başlama tarihi üzerinden değerlendirilir. Katılımcıların programa başladığı tarihten on iki ay sonra yeniden yararlanma hakkı doğar.

On iki ay içinde toplam üç aylık bekleme süresini dolduran katılımcılar için, üç ayın bittiği tarihten sonraki gün, on iki ay içerisinde dokuz aylık yararlanma hakkı tekrar doğar.

Bir katılımcı aynı kurum veya kuruluşla düzenlenen TYP’den en fazla on sekiz ay yararlanabilir.

Kurs ve/veya programlar (girişimcilik eğitim programı ve çalışanların mesleki eğitimi hariç) arasında altı ay bekleme süresi bulunur.

Kamuoyuna önemle duyurur.

 

ÇALIŞMA VE İŞ KURUMU ISPARTA İL MÜDÜRLÜĞÜ

 

 

PORTAL NUMARASI

BAŞVURU TARİHLERİ NOTER ÇEKİLİŞ TARİHLERİ KATILIMCI KONTENJAN SAYISI
11 Kasım – 2016 / 20 Kasım 2016 23 Kasım 2016 / saat 09:00-17:00
  NOTER ÇEKİLİŞİ YAPILACAK YERLER  
ISPARTA MERKEZ ISPARTA HALK EĞİTİM MERKEZİ VE AKŞAM SANAT OKULU MÜDÜRLÜĞÜ TOPLANTI SALONU 23.11.2016 ÇARŞAMBA GÜNÜ SAAT 09:00-17:00 ‘DE YAPILACAKTIR. 12
YALVAÇ 6
ŞKARAAĞAÇ 5
EĞİRDİR 5
GELENDOST 3
GÖNEN 2
SENİRKENT 2
KEÇİBORLU 2
ULUBORLU 2
SÜTÇÜLER 1
AKSU 1
ATABEY 1
YENİŞERBADEMLİ 1
TOPLAM 43

 

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.