• MODA YAPI

logo

30 Temmuz 2020

Tütüncü’den bayram mesajı ve uyarılar

Yalvaç Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü, yarın başlayacak Kurban Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımlayarak salgın tedbirleri ile ilgili uyarılarda bulundu.

Tütüncü’nün mesajı şöyle:

“Ülkemiz ve dünyamız çok tehlikeli bir salgın sürecinden geçmektedir. Salgının son derece bulaşıcı olması ve hızla yayılması nedeniyle, her ne kadar ilçemizde sıkıntı yoksa da çevre köylerimizde vaka sayısının son günlerde arttığı gözlenmiştir.

Bu nedenle yarın başlayacak olan Kurban Bayramı’nda, Kovid 19 vaka sayısında daha fazla artış yaşanmaması için ilçe merkezimiz ile çevre köy ve kasabalarımızda toplu bayramlaşma törenleri düzenlenmemeli, kalabalık aile ziyaretlerinden kaçınılmalı, bayramlaşmalar mümkün olduğu kadar temastan uzak durarak telefonla yapılmalıdır.

El öperek ve kucaklaşarak yapılacak bayramlaşmaları gelecek bayramlara ertelemeliyiz.

Kurban kesimi sırasında ve dağıtımında da mümkün olduğunca en az kişi ile temas edilmeli ve hijyen kurallarına dikkat edilmelidir.

Abdest, Bayram namazına gelmeden evde alınmalı, Bayram ve cuma namazına herkes kendi seccadesi ile gitmelidir. Saflar sıklaştırılmamalı, seyrek tutulmalıdır. Camilerin içinden çok mümkün olduğunca açık hava kullanılmalıdır.

Mezarlık ziyaretleri, kalabalık riski varsa daha sonrasına ertelenmelidir.

İçinde bulunduğumuz bu sıkıntılı süreçleri el birliği ile omuz omuza alacağımız tedbirlerle aşıp, en kısa sürede sağlıkla kucaklaşacağımız ve büyüklerimizin ellerini öpeceğimiz geleneksel bayramlara ulaşmak dileğiyle, yarın başlayacak bayramın, milletimiz ve ülkemiz için başta sağlık olmak üzere, huzur ve mutluluğa vesile olmasını temenni eder, tüm hemşehrilerimin Kurban Bayramını en içten duygularımla kutlarım.”

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.