• MODA YAPI
  • osman-köse-ak-parti-aday-adayı
  • osman-köse

logo

08 Temmuz 2018

Tütüncü: Yalvaç’ın altyapısı tamamen yenilenecek

Yalvaç Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü, Yalvaç’ın altyapısının tamamen yenileneceğini müjdeledi. Kanalizasyon, yağmur ve içme suyu projelerinin hazırlandığını belirten Başkan Tütüncü, üç projenin de bir arada yapılması için İller Bankası’na müracaat ettiklerini söyledi.

Tütüncü konuyla ilgili olarak gazetemize şunları söyledi: “Öncelikle şunu belirtmek isterim, Yalvaç’ımızın içme suyu rahmetli Tosun Türkoğlu zamanında yapılmış ve asbestli su boruları ile yapılmıştır. Kanalizasyon daha önceki bir dönemde ve yağmur suyu çalışması da şimdiye kadar Yalvaç’ta hiç olmamış.

Biz üçünü bir arada yoğun bir çalışmayla İller Bankası ile yapmış olduğumuz ihaleyle iki senelik süre zarfında su projesi yaklaşık 325 km, kanalizasyon 325 km ve yağmur suyu tahliyesi içinde 200 km’lik projeyi bitirdik.

İller Bankası’na üçünün bir arada yapılması için müracaat ettik.”

İller Bankası’nın SUKAP projesi ile altyapı çalışmalarına başlayacaklarını belirten Başkan Tütüncü, “Biz Yalvaç’a hizmet için buradayız” diyerek sözlerine şöyle devam etti:

“İller Bankası’nın SUKAP Projesi var. Bu SUKAP Projesi, su ve kanalizasyon altyapısı için İller Bankasına müracaat ettiğimizde, nüfusu 25 bini geçmeyen yerlerde, maliyetin yarısını karşılamakta. Mesela 2017 yılının Aralık ayında yapılan hesapla bu üç tane saydığım su, yağmur suyu ve kanalizasyon projesinin muhammen bedeli 120 milyon gibi bir bedel olabileceği söylenmekteydi. 120 milyon liranın, 60 milyon lirasını SUKAP’tan karşılamayı biz göz ardı edemezdik.

Bütünşehir veya büyükşehir olmasak bile müjdelemiş olduğumuz doğalgazdan, Yalvaç’ın 2 sene içerisinde nüfusunun Organize Sanayi bölgesiyle de yatırımların gelmeye başlamasıyla nüfusumuzun 30 bini göreceğini hesap etmekteyim. Bu yüzden ben seçimde aday olmalıyım bu yolları kazarsam sıkıntı olur gibi bir düşünce içerisinde değiliz, biz hizmet için buradayız. Hizmeti üretmek için gelecek seçimleri değil, gelecek nesilleri düşünüyoruz.”

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.