logo

14 Mart 2024

Tütüncü: “EĞİTİMDEN DESTEĞİMİZİ HİÇ ESİRGEMEDİK”

Yalvaç Belediye Başkanı Av. Halil Hilmi TÜTÜNCÜ ilçemizde bulunan tüm okul ve eğitim kurumlarını ziyaret ediyor.

Yalvaç Belediye Başkanı Av. Halil Hilmi TÜTÜNCÜ okulları ve ilçemizde faaliyet gösteren tüm eğitim kurumlarını tek tek ziyaret ederek eğitim camiasının talep ve şikâyetlerini dinledi.

Gittiği okullarda İdareci ve Öğretmenlerle uzun sohbetler eden Başkan Tütüncü, eğitimi çok önemsediklerini ve Belediye olarak desteği hiç esirgemediklerini ifade etti.

Öğretmenlik mesleğinin kutsallığını Hz. Ali’nin “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum” sözüyle anlatan Tütüncü açıklamasında, “Biz de tıpkı Hz. Ali’nin veciz bir şekilde ifade ettiği gibi eğitim konusunda adeta emre amade hareket ettik. Okullarımızın hemen hemen hiç talebini geri çevirmediğimiz gibi geleceğimizin umudu olan çocuk ve gençlerimizin eğitimleri noktasında Yalvaç Belediyesi olarak bir çok çalışma yaptık. Mesela robotik kodlama sınıfı kurduk, kitap fuarları düzenledik, öğrencilerimize kitap desteği sağladık, ölçme ve değerlendirme yapabilmek amacıyla periyodik olarak deneme sınavları düzenledik, soru bankaları dağıttık ve bununla da yetinmeyerek ilkokul 1. sınıflarımıza istisnasız okul çantası ve kırtasiye malzemesi yardımı sağladık ve sağlamaya da devam edeceğiz” dedi.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.