• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

29 Ağustos 2017

Tütüncü: Yalvaç OSB için altyapı çalışmalarına başlıyoruz

Yalvaç Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü, seçim dönemindeki en önemli vaadlerinden biri olan Yalvaç Organize Sanayi Bölgesi için artık kazma vurma zamanının geldiğinin müjdeledi.

İlçemizin ekonomik anlamda bir hamleye ihtiyacı olduğunu belirten Tütüncü, “Biz belediye olarak bu konuda üzerimize ne düşerse yapıyoruz, yapmaya devam edeceğiz. Şehrimizin gelişmesi ve ekonomik anlamda eski cazibesini kazanması bizim için en önemli hedeftir. Bu konuda Yalvaç için Organize Sanayi Bölgemiz büyük bir şanstır. Bu şansı, hep beraber iyi bir şekilde değerlendirmemiz gerekiyor.” dedi.

Başkan Tütüncü, OSB ile ilgili şu bilgileri verdi:

“Yalvaç Organize Sanayi Bölgesi Yalvaç Belediyesi müteşebbis kararına istinaden 13.05.2016 tarihinde almış olduğu % 34’lük katılım hissesinden sonra, kamulaştırmaları devam eden OSB 1.Etap içerisinde yer alan belediyeye ait araziler organize sanayi bölgesine devredilmiştir.

Yalvaç OSB’nin yol, su, elektrik, kanalizasyon, yağmur suyu atıkları gibi tüm altyapı projeleri ihale ile bir firmaya verildi. Bugün itibariyle yol ve elektrik projeleri tamamlanarak bakanlığın onayına sunuldu. Bu onaylardan sonra özellikle belediyenin altyapı çalışmaları, yol çalışmalarının belediye iş makineleriyle yapılabileceği için, OSB yol çalışmalarının önümüzdeki haftalarda yapımına başlanacaktır. Parselasyon planı için çalışmalar başladı. Kamulaştırma ve parselasyon çalışmalarının tamamlanmasından sonra yatırımcılara geçici de olsa arsa tahsislerinin yapılabileceği noktasına gelinecektir. 2012’den bu yana Yalvaç OSB’de yatırım yapmak için ön talepte bulunan firmaların sayısı 52’ye ulaşmıştır. Bu firmaların işletmeleri çalışmaya başladığında tahmini istihdam sayısı 793 kişidir. Bu yatırım talepleri, Yalvaç bölgemiz ağırlıklı olmak üzere 16 firma Yalvaç dışından yatırım talebi bulunmaktadır.”

Başkan Tütüncü, Karayolları’ndan bekledikleri haberin gelmesinin ardından çalışmaların başlayacağını kaydetti.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.