• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

TÜRSAB YÖNETİM KURULU ÜYELERİ YALVAÇ’A GELİYOR

pisida

Isparta Valiliği öncülüğünde Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), Süleyman Demirel Üniversitesi ve Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği TÜRSAB işbirliğinde ‘Davraz Turizm Çalıştayı’ düzenlendi.

Çalıştay, Isparta turizminin tanıtılması ve sahip olunan potansiyelin harekete geçirilmesi amacıyla 18 Kasım 2016 Cuma günü Isparta Barida Hotels’de gerçekleştirecek. Çalıştayın açılış toplantısına, Isparta Valisi Şehmus Günaydın, Isparta milletvekilleri Sait Yüce ve Süreyya Sadi Bilgiç, TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, TÜRSAB Yönetim Kurulu üyeleri ile üye seyahat acenteleri ve Isparta ili turizm sektörü temsilcileri ile akademisyenler katılacak.

İlgili kurum ve kuruluşların sunumları ile katılımcıları bilgilendireceği açılış toplantısıyla başlayıp gün boyu sürecek çalıştayda, 4 ana konu başlığında çalışma grupları oluşturuldu. Çalışma gruplarında Isparta turizm sektörüyle ilgili kurum ve kuruluşların temsilcileri, akademisyenler ve tur operatörlerinin beyin fırtınası yapacak. ‘Isparta Davraz Spor Turizmi’, ‘Isparta Agro Turizmi (Yeni başlayan Gül, Lavanta, Kiraz çiçeği gibi)’, ‘Isparta Kültür ve İnanç Turizmi (Demokrasi Müzesi, Barla, Yalvaç Psidia gibi)’ ile ‘Isparta Sağlık ve Doğa Turizmi (Özel ve kamu hastanelerinin yanısıra Yazılı Kanyon, Kovada, Kızıldağ ve Gölcük gibi değerlerimiz ışığında)’ çalışma gruplarında; katılımcılar; Isparta turizm potansiyelinin etkin değerlendirilmesinin analizini yaparak, turizmle ilgili ihtiyaç, sorun ve çözüm önerilerinin tespit edilmesi ile yol haritasının ne olacağına ilişkin görüş ve önerilerini sunacak.

TÜRSAB Yönetim Kurulu üyeleri ile üye acentelerin temsilcileri, Isparta’nın tarihi ve doğal güzelliklerinden Davraz’ı, Eğirdir Gölü’nü, inanç turizmi potansiyeline sahip Yalvaç Pisidia Antik Kenti ve Barla’yı da gezecek. (Kaynak: posta32.com)

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.