• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

25 Nisan 2018

TÜRKMEN KOMUTANLARDAN KONFERANS

Geçtiğimiz Pazartesi günü Yalvaç’a gelerek  başta Yalvaç Belediyesi olmak üzere çeşitli ziyaretler yapan Türkmen Komutanlar dün akşam Kültür Sarayı Düğün Salonu’nda bir konferans verdiler.

turkmen4

Suriye’de, Türkiye’yle birlikte teröre karşı büyük bir mücadele yürüten Türkmen komutanlar ve bölgede etkili Türkmen yöneticileri tarafından verilen “Suriye’deki Olayların İçyüzü ve Türkmenler’in Mücadelesi” konulu konferansa Yalvaç Belediye Başkanı H.Hilmi Tütüncü, MHP İlçe Başkanı A.Osman Sönmez ve ilçe yöneticileri, Yalvaç Belediye Meclisinin MHP’li üyeleri, MHP’li İl Genel Meclisi Üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Konferans öncesinde Yalvaç Belediyesi Mehter Takımı bir konser verdi.

Mehter konserinin ardından Türkmen Dağı Başkomutanı Tarık Solak, İkinci Sahil Tümen Komutanı Ferit Mısri, 1. Murat Tugay Komutanı Ramazan Abdi, Türkmen Meclis Başkanı Usame Solak ve Türkmen Şair Ali Mollamusa, Suriye’de yıllardır süren savaş ve bu savaşta Türkmenler’in verdiği mücadeleyi anlattılar. Konferansta konuşan Yalvaç Belediye Başkanı H.Hilmi Tütüncü de Türkmen komutanlara Türkiye’nin terör örgütlerine karşı verdiği mücadelede Türkiye’nin yanında yer aldıkları için teşekkür etti.

Suriye’li Türkmen’lerin temsilcileri Yalvaç’tan toplanarak kendilerine ulaştırılan yardımlar için de emeği geçenlere teşekkür ettiklerini ifade ettiler.

turkmen1

halil-hilmi-tütüncü

turkmen2

turkmen3

turkmen5

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.