• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

01 Ocak 2017

Türk Eğitim-Sen’den YENİ YIL KUTLAMASI ve MESAJI

Türk Eğitim-Sen Yalvaç Şube Başkanı Veli Akisti, bugün girdiğimiz 2017 yılı nedeniyle bir basın açıklaması yaparak vatandaşlarımızın ve eğitim camiasının yeni yılını kutladı.

 

Akisti’nin Türk Eğitim-Sen Yalvaç İlçe Temsilciliği Yönetim Kurulu adına yaptığı açıklama şöyle:

 

“Siyasi, askeri, sosyal ve ekonomik olarak son derece olumsuz gelişmelere sahne olan bir yılı geride bıraktık.  Hiç kuşkusuz ki 2016, Türk tarihine kara bir leke olarak geçecek hain darbe girişimi ile hatırlanacak bir yıl olacaktır.

 

15 Temmuz akşamında Türk Silahlı Kuvvetleri içinde kümelenmiş bir grup, tarihte eşine az rastlanır bir ihanete imza atarak millet iradesini ayaklar altına alma, seçimle gelmiş iktidarı silah zoruyla indirme ve ülke yönetimine gayri meşru yolardan el koyma amacıyla, milletimize karşı kanlı bir saldırı gerçekleştirmiştir. Türk Silahlı Kuvvetlerimizin büyük bir bölümü, emniyet güçlerimiz ve Türk milleti bir bütün olarak, 15 Temmuz günü tarihi bir sınavı başarıyla vermiş ve iradesine karşı girişilen saldırıyı, feraseti ve cesareti ile bertaraf etmeyi başarmıştır.

 

Eli kanlı katiller devletine, cumhuriyetine ve iradesine sahip çıkan milletimize kurşun yağdırırken 242 vatandaşımızın şehadeti, binlerce vatandaşımızın yaralanarak gazi olmasına rağmen milletimiz, siyaset üstü bir tavırla devletimizin büyük bir badireyi en hafif hasarla atlatmasını sağlamıştır.

 

Kuşkusuz ki bu başarıda, görevlerini layıkıyla yerine getiren, her türlü olumsuz koşula rağmen kamu hizmetlerini sürdürerek devlet mekanizmasının işlemesine ve ülkenin bir kaos ortamına sürüklenmesine engel olan kamu görevlilerimizin payı da büyük olmuştur.

 

Oldukça zor geçen ve üzücü olaylara sahne olan bir yılın sonunda, 2017 yılının başta Türk ve İslam alemi olmak üzere tüm insanlığa huzur, mutluluk, barış, sağlık ve esenlikler getirmesini dileriz.

 

Geride bıraktığımız yıl, Halep, Telafer, Musul, Doğu Türkistan, Arakan, Filistin gibi insanlığın kanayan yarası haline gelen sorunlar içimizi yakmaya devam etmiş, kanla beslenen emperyalist sömürgeci güçlerin pervasız saldırıları insanlık adına bir utanç vesikası olarak tarihteki yerlerini almıştır.

 

İslam alemini kuşatan ateş, kan ve gözyaşının en kısa sürede sona ermesini, açlık ve yokluk içinde perişan kalmış mazlumların bir an önce refaha kavuşmasını, şehitlerimizin mübarek kanları üzerinde yükselen devletimizde gözü olan iç ve dış tüm düşmanlarımızın bertaraf edilerek askerimize, polisimize, milletimize kurdukları kahpe tuzakların başlarında paralanmasını Yüce Allah’tan niyaz ederiz.

 

Bizlerin huzur ve refahı için gerek yurt içinde gerekse yurt dışında cansiperane bir mücadele veren tüm güvenlik güçlerimizin kısa zaman içinde bu operasyonları kesin bir zaferle taçlandırması, artık bir tek güvenlik mensubumuzun ve vatandaşımızın burnunun dahi kanamadan ülkemizin içinde bulunduğu bu karanlık süreçten daha da güçlenmiş olarak çıkması umuduyla tüm vatandaşlarımızın yeni yılını kutlar, 2017 yılının hayırlar getirmesini temenni ederiz.”

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.