logo

17 Haziran 2023

Tural’dan taksit ve limit kısıtlamasına tepki

Isparta Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ahmet Tural, esnafın kredi kartlarına uygulanan taksit ve limit kısıtlamasından vazgeçilmesi gerektiğini ifade etti.

Bankaların kredi kartlarına taksit sınırlaması ve limitlerin düşürülmesi uygulaması esnaf ve sanatkarların mağduriyetine neden oldu. Bu duruma tepki gösteren Isparta Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ahmet Tural, kısıtlama uygulamasından bir an evvel vazgeçilmesi çağrısında bulundu.

Başkan Tural, “Esnaf ve Sanatkarlarımızın, ürün temini için kullandıkları kredi kartlarına, bankalar tarafından uygulanan limit düşürülmesi ve taksit kısıtlamasından dolayı sıkıntılar yaşanmaktadır. Kart limitleri düşürülen esnafımız, kredi kartlarına yapmış oldukları ödemeleri limitleri düşürüldüğü için tekrar kullanamamaktadır. Bu durum gün geçtikçe ticari sıkıntıları beraberinde getirmektedir. Yeni mağduriyetlerin yaşanmaması, ticaretimizin kısıtlanmaması için ticari kartlardaki taksit uygulamasının bir an önce açılarak kısıtlanan limitlerin tekrar eski seviyeye getirilerek esnaflarımızın mağduriyetlerinin giderilmesi gerekmektedir” açıklamasında bulundu.

Başkan Tural, konuya ilişkin taleplerini çatı kuruluş olan TESK’e ilettiklerinin de altını çizdi.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.