• MODA YAPI

logo

09 Mayıs 2022

TRAFİK HAFTASI Kutlanmaya Başladı

Ülkemiz genelinde her yıl Mayıs ayının ilk Cumartesi günü kutlanan Karayolu Trafik Güvenliği Günü bu yıl 7 Mayıs 2022 Cumartesi günü ilçemizde de bilgilendirme etkinliği düzenlenerek kutlandı.

Bilindiği gibi her yıl Mayıs ayının ilk Cumartesi günü Karayolu Trafik Güvenliği Günü, bu günü takip eden hafta ise Karayolu Trafik Haftası olarak kutlanıyor. Bu yıl ki Karayolu Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında ilçemizde 7 Mayıs Cumartesi günü saat 11.00’de Yalvaç Kaymakamı Haluk Şimşek, İlçe Emniyet Müdürü Ali Özher ve İlçe Jandarma Komutanı Resul Kaya’nın katılımları ile Yalvaç ilçe merkezinde sürücü ve yolculara yönelik olarak  emniyet kemeri ve yaya denetimleri yapıldı, önceden  hazırlanan broşürler dağıtıldı. Ayrıca kontrol noktalarında vatandaşlarımıza bilinçlendirme, bilgilendirme çalışmaları yapıldı.

Yalvaç İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı trafik ekiplerince yapılan bilgilendirme çalışmaları sırasında sürücülerin emniyet kemeri kullanımının önemi ve trafikte yayaların önceliğinin vurgulandığı belirtildi.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.