• MODA YAPI

logo

25 Mayıs 2023

Tokmacık’a 4 derslikli ilkokul yapımı için proje çalışmaları başladı

İlçemize bağlı Tokmacık Köyü’nde uzun süredir devam eden okul problemi için Isparta Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından kısmi bir çözüm üretildiği öğrenildi.

Alınan bilgiye göre, Isparta Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Tokmacık Köyümüze 4 derslikli bir ilkokul binası yapımı için proje çalışmalarının başladığı duyuruldu.

Isparta Milli Eğitim Müdürlüğü sosyal medya hesaplarından duyurulan gelişmeye göre, Tokmacık’ta 4 derslikli ilkokul yapımı için zemin etüdü çalışmalarının başladığı kaydedilerek “Yapım programımızda bulunan Yalvaç Tokmacık İlkokulu proje çalışmalarımız başlatılmıştır. Hayırlı olsun.” paylaşımında bulunuldu.

 

ORTAOKUL DA İSTENİYOR

Gelişme, Tokmacık Köyü halkı tarafından olumlu olarak karşılansa da, sadece ilkokul ihtiyacının karşılanacağı 4 derslikli ilkokul yapımının yetersiz olduğu, ortaokul ihtiyacının da karşılanması amacıyla projenin en azından 8 derslikli bir okul binası olarak revize edilmesinin daha doğru olacağı değerlendirmeleri yapılarak, yetkililerin kararlarını gözden geçirilmesi hususu dile getirildi.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.