• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

07 Nisan 2018

TOKMACIK GÜNEŞ PANELLERİ İÇİN TEŞEKKÜR

İçme suyunu sondajlama yöntemiyle karşılayan köylerde yüksek elektrik bedellerinin düşürülmesi amacıyla  İl Özel İdaresi tarafından geliştirilen güneş enerjisi projesine dahil edilen  Tokmacık Köyü’müzde güneş panellerinin döşeme işleminin tamamlandığı bildirildi.

Adalet ve Kalkınma Partisi Yalvaç İlçe Yönetim Kurulu’nun Tokmacık’lı üyesi Necati Ünsal, Tokmacık Köyü’ne İl Özel İdaresi’nin projesi ile güneş enerjisi panellerinin döşendiğini çok kısa zamanda faaliyete geçeceğini  belirtti.

Ünsal, “Tokmacık Köyü’müzün önemli bir sorunu güneş panelleri ile inşallah çok kısa zamanda çözülecek. Bu proje için emek veren başta Milletvekilimiz Süreyya Sadi Bilgiç, Valimiz Şehmus Günaydın, Ak Parti İl Başkanımız Osman Zabun, İl Genel Meclisi Başkanı Ali Bolat ve Yalvaç İlçe Başkanımız Hayri Uyar’a köyümüz halkı adına teşekkür ediyoruz. Ancak köylümüzün halledilmesi gereken bazı sorunları var. Bunlardan ilki köyümüzün içme suyu ana hat borularının acilen değiştirilmesi gerekiyor. Bundan başka tarım alanlarının sulamalarının kapalı sisteme alınması çiftçimiz, köylümüz için büyük önem taşıyor. Bu hususlarda da köyümüz adına ilgililerden yardım bekliyoruz

MEDION Digital Camera

” dedi.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.