• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

16 Mayıs 2018

TOKMACIK-ÇALTI SULAMASI BÖLGEYE CAN VERECEK

1994 yılında yapımına başlanan ve tamamlanması adeta yılan hikayesine dönen Tokmacık-Çaltı sulaması, bölgemizi sulu tarımda ileriye götürmeye hazırlanıyor.

DSİ 18. Bölge Müdürü Mahmut BERBER ve beraberindeki heyet, dün yapımı tamamlanarak sulama sezonuna hazır halen getirilen Tokmacık-Çaltı pompa binaları ve ana kanallarında incelemelerde bulundular ve kesilen kurban eşliğinde ana kanala su verme işlemi gerçekleştirildi.

Sulama sistemiyle ilçemizin güneybatısında,Tokmacık, Hüyüklü, Çaltı, Akçaşar, Kurusarı, Eğirler, Köke ve Akdağ köylerinin toplam 50.250 dekar arazisinin sulanmasının amaçlandığı kaydedildi.

DSİ 18. Bölge Müdürlüğü’nce yapılan paylaşımda konuyla ilgili şu bilgiler verildi: “50 bin 250 dekar mümbit tarım arazisi suya kavuştu. Bölge halkı ve milli ekonomiye yılda 75.375.000 TL gelir artışı sağlanacak. Bölge Müdürlüğümüzce yapımı tamamlanan Isparta Tokmacık-Çaltı Sulama Projesinin ana kanala su verme işlemi gerçekleştirildi.

Bölge Müdürümüz Sn.Mahmut BERBER, Bölge Müdür Yardımcımız Recep ALAN, 181.Şube Müdürü Osman ERKAN, Yalvaç Hüyüklü Belediye Başkanı Sn. Hasan YILDIZ, Gelendost Akdağ ve Köke Köyü Muhtarlarının katılımı ile hayırlı ve bereketli olması dilekleri ile kurban kesimi yapılarak dua edildi. Bölge Müdürümüz Sn.Mahmut BERBER ve beraberindeki heyet, son teknoloji kullanılarak yapımı tamamlanan pompa binalarında incelemelerde bulundu.”

İşte o önemli projeyle ilgili DSİ’nin paylaştığı görseller:

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.