logo

28 Kasım 2022

TOKİ’nin Yalvaç’ta satışa sunduğu ev ve arsaların yeriyle ilgili muamma sürüyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından “Cumhuriyet Tarihinin En Büyük SOSYAL KONUT HAMLESİ” olarak lanse edilen ve İLK EVİM ile İLK EVİM ARSA projesi kapsamında ilçemiz Yalvaç’ta da sosyal konut ve konut arsası satışı için müracaatlar alındı.

İLK EVİM Sosyal Konut Projesi için başvuru süreci tamamlanırken, TOKİ tarafından açıklanan listelere göre, Yalvaç’ta 150 daire yapılarak şartları tutan vatandaşlara satılacak. Bunun yanı sıra, İLK EVİM ARSA Projesi kapsamında, Yalvaç’ta Müstakil Arsa Projesi ve Müşterek Arsa Projesi kapsamında arsa satışı için TOKİ müracaatları aldı. Isparta genelinde toplam 6.750 konutluk arsa satışı yapılırken; bunların 2.750 tanesinin Isparta il merkezinde, kalan 4.000 tanesinin de ilçelerde satılacağı ilan edildi. Yalvaç’ta toplam kaç konutluk arsa satılacağı ve arsaların nerede olduğu ise belirgin değil.

Bu belirsizlikle ilgili olarak vatandaşların bilgi ihtiyacının karşılanması amacıyla iki hafta önce yaptığımız “TOKİ ev ve arsa için talep alıyor, satılacak yerler neresi, bilen yok!” başlıklı haberimizin ardından ne iktidar partisinden ne kaymakamlıktan ne de belediyeden konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapıl(a)madı.

Konunun ilçe gündeminde bu ölçüde yer almasına karşın, ilgili kurumlardan herhangi bir açıklama yapılmaması, vatandaşların kafasındaki soru işaretlerini daha da arttırdı. Konuyla ilgili resmi ve net açıklama yapılana kadar konuyu gündemde tutmaya devam edeceğiz.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.