• MODA YAPI

logo

17 Ocak 2022

TKDK, Şubat ayında hibe çağrısına çıkacak

Avrupa Birliği fonlarına yatırımcılarla buluşturan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu IPARD 2’nin 10. çağrı dönemini tamamladı. 10. Çağrı döneminde Isparta’ya 30 proje kazandıran Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu 11. çağrıya çıkacak.

Şubat ayının ilk haftasında yatırımcılara %70’e varan hibe desteği sağlayacak yeni hibe desteği çağrısına çıkacaklarını söyleyen Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Isparta İl Koordinatörü Prof. Dr. Süleyman Gülcü, bu çağrı döneminde desteklenecek sektörleri açıkladı.

Gülcü, “Şimdi Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu olarak, IPARD 2 programını 2023 yılının aralık ayı sonunda kapatacağız. 10. çağrıdan sonra elimizde kalan bütçeyi değerlendirmek üzere şubat ayının ilk haftasında 302 Tedbiri dediğimiz kırsal turizm, mantar yetiştiriciliği, yenilenebilir enerji, yöresel ürünler, katma değerli ürünler, el sanatları ve zanaatkarlık gibi sektörlerin içinde bulunduğu 302 Tedbiri ile ilgili yeni bir çağrıya çıkacağız.” ifadelerini kullandı.

Proje düşüncesi olan yatırımcıları kurumlarına davet eden TKDK Isparta İl Koordinatörü Gülcü süreç hızlı olacak bu nedenle yatırımcılarımız kurumumuza gelerek uzmanlarımızdan gerekli bilgiyi alabilirler dedi.

İl Koordinatörü Süleyman Gülcü, “Ellerinde projeleri olan bugüne kadar müracaat etmiş herhangi bir nedenle geri çekilmiş ya da eksiğinden dolayı reddedilmiş olan projeleri tekrar burada vatandaşlarımız değerlendirebilirler, üreticilerimiz değerlendirebilirler. Süreç çok hızlı işleyecek. Yatırım yapma düşüncesinde olan üreticilerimizi yatırımcıları en kısa sürede bu çağrı yeni çıkacağımız çağrı ile ilgili olarak bilgi almaya kurumu muza davet ediyorum ben sizler aracılığıyla. Hemen en kısa zamanda gelsinler, hangi alanda hangi sektörde, nasıl bir yatırım yapacaklarsa uzmanlarımızla paylaşsınlar. Kendilerini doğru bir şekilde hızlı bir şekilde yönlendirelim ve Isparta’mıza inşallah yeni projeler kazandıralım 11. çağrı ile. Çağrının detayları ilan çıktığında belli olacak. O zaman detayları, kamuoyuyla sizler aracılığıyla paylaşacağız.” dedi.

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.