• MODA YAPI

logo

02 Şubat 2022

Tepkiler kira güncellemede geri adım attırdı

Yalvaç Belediye Meclisi’nin Şubat ayı olağan toplantısı, 1 Şubat 2022 Salı günü saat 17.30’da Yalvaç Belediye Meclisi Toplantı Salonu’nda yapıldı. Toplantının merakla beklenen gündem konusu olan belediye kiracılarının işyeri kiralarının güncellenerek büyük artışlar yapılması tartışmalara yol açtı ve konu bir sonraki ayki meclis toplantısında görüşülmek üzere ertelendi.

Üç üyenin katılmadığı Belediye Meclisi’nin ilk gündem maddesinde, 07.01.2022 günlü ve 11.01.2022 günlü toplantı tutanakları ile kararları okunarak oylandı ve kabul edildi.

Gündemin ikinci maddesinde, Yalvaç Belediyesi Personel Hizmetleri Ltd.Şti. bünyesinde çalışan işçilerin, belirsiz süreli iş sözleşmesi hükümleri ile ikramiye ve sosyal haklarının verilmeye devam edilmesi konusunun görüşüldü ve kabul edildi.

Üçüncü maddede, Yalvaç Gençlik ve Spor Kulübü Başkanlığı’nın 19/01/2022 tarihli dilekçesindeki yardım talebi görüşüldü ve Ak Partili üyelerin karşı oyuna karşın MHP’li üyelerin oylarıyla kabul edildi.

Dördüncü maddede, 07.01.2022 tarihli ve 2022/13 sayılı Meclis Kararı üzerine Belediyemiz mevcut kiracılarının durumu ile ilgili kurulan komisyonun raporu görüşülecekti. Ancak, komisyon üyelerinin ve meclis üyelerinin, söz konusu düzenlemenin hukuka aykırı olduğuna ilişkin tereddütleri tartışma yarattı. Kira güncellemesiyle ilgili olarak kamuoyundan gelen tepki, Ak Partili üyelerin karşı oy kullanacaklarını beyan etmesi ve komisyon başkanı Osman Köse’nin itirazları üzerine MHP’li üyeler de konuyla ilgili geri adım attı. Tartışmanın ardından, bu ay hiçbir düzenleme yapılmaması, konunun hukuki boyutunun araştırılması ve  bir sonraki meclis toplantısında yeniden görüşülmesi kararlaştırıldı.

Beşinci maddede, Yalvaç Belediyesi Essom İktisadi İşletmesinin sermaye arttırımı konusu görüşülerek kabul edildi.

Gündemin son maddesinde, 2022 yılı Mart ayı meclis toplantısı gün ve saatinin belirlenerek toplantı kapatıldı.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.