• MODA YAPI

logo

07 Ağustos 2021

TEKNOFEST Finalistlerimiz Isparta’da Ödül Törenine Katıldı

2021 yılı TEKNOFEST Final Yarışması’nda finale kalan iki takımımız Isparta’da ödül törenine katıldı.

ilimizden öğrenci, öğretmen ve okul yöneticilerimizce hazırlanan toplam 8 proje katılmaya hak kazanmıştı. Finale katılmaya hak kazanan projelerden ikisi ise ilçemiz takımlarından Kaymakam Abdurrahman Bey Ortaokulu Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmeni İsmail ABACI’nın danışmanlığını yaptığı Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu öğrencisi Celil Muhammed TURAN ve Kaymakam Abdurrahman Bey Ortaokulu öğrencisi Reşat ALDEMİR’in bulunduğu “Antikten Robotiğe” takımı 2021 İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışması Sosyal İnovasyon Kategorisinde “Lazer Sistemli Okul Güvenliği” projesi ve Lise Kategorisinde ise Fen Lisesi Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Mustafa ÖTGÜR’ün danışmanlığını yaptığı, Fen Lisesi öğrencileri Harun Sıraç SELMAN, Yavuz Selim BAYRAM ve Arda YILDIRIM’ın bulunduğu; “Cosmic Vision” takımı 2021 İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışması Engelli Dostu Kategorisinde “Color My Iris” projesi ile TEKNOFEST-2021 Finalisti oldu.

Bu kapsamda, 5 Ağustos 2021 tarihinde Isparta İl Milli Eğitim Müdürlüğünde düzenlenen toplantıda finale katılmaya hak kazanan proje sahibi öğrenci, öğretmen ve okul yöneticilerimizce bir araya gelindi. Programda konuşma yapan İl Millî Eğitim Müdür Vekili Ramazan Tamer BÜYÜKKÜPCÜ, “TEKNOFEST, Türkiye’nin bilim ve mühendislik alanlarında yetişmiş insan kaynağını artırmayı hedefleyerek binlerce gencimizin hayallerini gerçekleştiren çok büyük bir organizasyondur. Ülkemiz genelinde hazırlanan binlerce proje arasından TEKNOFEST Teknoloji Yarışmalarında finale katılmaya hak kazanan projelerin hazırlanmasında emeği geçen öğrenci, öğretmen ve okul yöneticilerimize teşekkür ediyor, finalde üstün başarılar diliyoruz.” dedi.

TEKNOFEST, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) yürütücülüğünde düzenlenen Türkiye’nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji festivali. TEKNOFEST 2021 Finali 21 – 26 Eylül 2021 tarihlerinde İstanbul Atatürk Havalimanında yapılacak.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.