logo

18 Mart 2024

Tekin Bayram’ın iddia ve açıklamaları büyük yankı yarattı

Seçimler öncesi son günlere yaklaşılırken, propaganda çalışmalarında yoğunluk ve doz giderek yükseliyor.

Hafta sonu üç aday canlı yayınlarda iddia ve projeleriyle vatandaşların karşısına çıkarken; Tekin Bayram’ın dün akşam Yalvaç Medya Radyosu’ndaki iddia ve açıklamaları büyük yankı yarattı.

Seçimlerde yarışan rakipleriyle ilgili konuşan Tekin Bayram’ın özellikle Sürmeli Yağcı ve Halil Hilmi Tütüncü ile ilgili bazı iddiaları tartışma yarattı.

 

TÜTÜNCÜ’YE SUÇLAMALAR

Yaklaşık 2 saat 15 dakika süren program boyunca çeşitli defalar Yalvaç Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü’yü hedefine alan Tekin Bayram, Tütüncü’yü yalancılıkla, sözlerini tutmamakla, sanayideki bir esnafı gizli kasa yapmakla ve işyerinin önündeki kaldırımı işgal etmekle itham etti. Tütüncü’nün kendisinden görevi 6,5 milyon borçla devraldığı konusunda yalan söylemekle itham eden Bayram, verdikleri sözleri tutmaması konusunda da örneklerle Tütüncü’yü suçladı. Yalvaç’taki hayvan pazarında ve bazı işlerde sanayideki bir esnafa haksız kazanç sağlandığını ileri süren Bayram, o esnafın seçimde gizli kasa olduğunu da iddia etti. Halil Hilmi Tütüncü’nün mülk sahibi olduğu bir işyerinin önündeki kaldırımın hukuksuzca işgal edildiğini ve camekanla kapatıldığını ileri sürdü. Sunucunun bir sorusu üzerine Tütüncü’yü mal varlığını açıklamaya davet eden Tekin Bayram, göreve geldiği günden bu yana mal varlığındaki artışı açıklamasını istedi.

 

SÜRMELİ YAĞCI’YLA İLGİLİ İDDİALAR

Ak Parti Yalvaç Belediye Başkan adayı Sürmeli Yağcı’ya bazı eleştiriler dile getiren Tekin Bayram, Sürmeli Yağcı’nın belediyeden kiraladığı büfenin yanındaki yeşil alanı kanunsuzca işgal ettiğini ileri sürdü. Başkan Tütüncü’nün de bu kanunsuz işgalle ilgili kazandığı dava sonucunun arkasında durmadığı ve hukuksuz işgale göz yumduğunu belirten Bayram, “İki aday arkadaş, biri milletin yeşil alanı kanunsuzca işgal edip para kazanıyor, diğeri de korkudan buna göz yumuyor ve bunlar şehrül emin olmaya adaylar, bu nasıl bir çelişki?” sorusunu yöneltti. Sürmeli Yağcı’nın yakın zamana kadar Ak Parti’ye karşı olduğunu da iddia eden Tekin Bayram, “Ne oldu da bugün Ak Partili oldun?” sorusunu yöneltti. Sürmeli Yağcı’nın televizyon ve radyodaki açıklamalarını da gündeme getiren Tekin Bayram, Yağcı’nın belediye başkanı olmak için yetersiz ve bilgisiz olduğunu ima ederek, “Belediyecilik mevzuat bilmeyi, devleti bilmeyi gerektirir. Bunlar anlamaz, öğrenene kadar da beş sene geçer.” eleştirisinde bulundu.

 

KODAL’A SORU: NEDEN BU KADAR PARA HARCIYORSUN?

İyi Parti Yalvaç Belediye Başkan adayı Mustafa Kodal’ın da seçim harcamalarını eleştiren Tekin Bayram, belediye başkanlığında alınacak gelirin belli olduğunu belirterek, bu kadar çok para harcanmasının seçmenin kafasında soru işareti yarattığını ileri sürdü.

 

TÜM ADAYLARA BİLGİSİZ, YETERSİZ, VİZYONSUZ ELEŞTİRİSİ

Kendisi dışındaki hiçbir adayın Yalvaç Belediyesi’ni yönetme yeterliliğine sahip olmadığını ileri süren Tekin Bayram, “Devleti bilmeyen, belediyeciliği bilmeyen, belediyenin icraatlerinin geçmişini bilmeyen adaylar çıkmış, Ankara’ya gider yaparız, oradan buradan kaynak getiririz gibi yuvarlak ve cahilane vaatlerle milletin karşısına çıkıyorlar. Bunların hepsi komik, bunlar bu işi öğrenene kadar beş yıl dolar. Yalvaç’ın maceraya lüksü yok, bunlarla Yalvaç’ın gideceği bir yer yok. Vizyon meselesine bakınca da aradaki fark zaten net şekilde ortada. Yalvaç da bu adaylar da biliyor ki, bu işle ilgili en yeterli aday Tekin Bayram’dır.” dedi.

 

SAMİMİYET ve DÜRÜSTLÜK YOK

Tüm adaylara yönelik olarak samimiyet ve dürüstlük eleştirisi de getiren Bayram, “Vaatlere bakın, konuştukları projelere bakın. Bunların hepsi ezberlenmiş, birbirinden kopya edilmiş şeyler. Samimiyetle, dürüstlükle yapacakları projenin bir detayını, bir maliyetini açıklasınlar, kaynağını nasıl bulacaklar, mevzuata nasıl uygun halde yapacaklar? Bunlar samimiyetsiz ve dürüst olmayan yaklaşımlar. Bizim en büyük farkımız bu. Kazanırız, kaybederiz, ama dürüst ve samimi olmamız gerekir.” dedi.

 

PROJELERİNİ AÇIKLADI

Tekin Bayram, program içerisinde seçilmesi halinde hayata geçirmeyi planladığı projeleri de açıkladı. Yaklaşık 2 saat 15 dakika süren programın tamamını gazetemizin sosyal medya hesabından ve Yalvaç Medya Ajansı’nın sosyal medya hesaplarından izleyebilirsiniz…

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.